Голова Черкаської обласної ради Валентина КОВАЛЕНКО: . «Реформу місцевого самоврядування необхідно робити негайно!»

Минулої суботи голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко під час першої робочої поїздки відвідала Шполянщину.

Вона побувала в кількох віддалених селах та районному центрі. Під час поїздки її супроводжували перший заступник голови районної державної адміністрації Ірина Береза, голова районної ради Іван Скорик, заступник голови районної ради Олександр Павлов, директор центру первинної санітарної-медичної допомоги Наталія Качан та інші.

Під час поїздки спілкувалася із представниками місцевої влади і жителями сіл та дізнавалася про їхні проблеми. А вони, здебільшого, типові. Це відсутність нормальних доріг і освітлення, погане матеріальне забезпечення шкіл, неможливість здійснити бодай якусь модернізацію через проблеми із казначейством.

У селі Кримки голову обласної ради зустріли сільський голова Ольга Діденко, директор сільської школи Наталія Зачепа, директор Прат «Дитячий оздоровчий табір «Олімпія» Віктор Діденко та місцевімешканці. Валентина Коваленко побачила єдину в районі, а, можливо, й в області школу, яка опалюється дровами. Місцеві жителі вже давно мріють замінити пічне опалення на сучасний індивідуальний котел. Навіть кошти необхідні знайшли: частину виділив район, частину село, пообіцяла допомогти і Група компаній «Лебединський насіннєвий завод». Єдине, що стоїть на заваді осучасненню школи — затримки з проплатами через казначейство. Валентина Михайлівна пообіцяла посприяти у вирішенні цієї проблеми.

У громади села Водяне схожі проблеми. Сільський голова Наталія Кирченко ознайомила голову обласної ради з обсягом ремонтних робіт , які зроблено у сільському будинку культури та розповіла про проблеми сільської громади. Водянці стали переможцями районного конкурсу на кращу сільську громаду і отримали приз у розмірі 15000 грн. Але гроші й донині «висять» в казначействі. Наприклад, приміщення місцевої школи потребує заміни вікон. Директор навчального закладу Олександр Чиряков розповів, що гроші селяни знайшли, вікна виготовлені, але забрати їх зі складу та встановити заважають бюрократичні перепони у роботі казначейства. Це питання Валентина Михайлівна також взяла під свій контроль.

У цьому селі голову обласної ради приємно вразила небайдужа позиція місцевого підприємства СТОВ “Урожай”, яке виготовляє біопаливо, за його сприяння в селі вдається вирішити чимало проблем: асфальтування доріг та реконструкція опалювальної системи місцевої амбулаторії. Керівник підприємства Олександр Качур впевнений: вдалося б робити більше для села, якби податки йшли переважно не до державного, а до місцевого бюджету. Із такою думкою згідна і голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко:

— Негайно потрібно запроваджувати реформу місцевого самоврядування, ту, яка декларується сьогодні Президентом України. Треба, щоб 75%, які заробляє підприємець, ішли не в державу, а залишалися громаді, тоді люди будуть на своїй землі справжніми господарями і зможуть самі вирішувати нагальні проблеми.

А ось у селі Кавунівка жителі скаржилися на жахливий стан дорожного покриття та відсутність вуличного освітлення. Сільський голова Катерина Голобородько розповіла, що в населеному пункті немає аптеки, тож фельдшер змушена періодично їздити до районного центру, щоб привезти пацієнтам необхідні ліки на замовлення. Також нещодавно ліквідував своє відділення районний вузол зв’язку.

Увсіх селах голова обласної ради відвідала ФАПи, будинки культури, навчальні заклади і бібліотеки. Засмутилася з приводу того, що в жодній із сільських бібліотек не знайшла сучасної літератури з історії краю. Валентина Коваленко здивована такому стану речей, адже на видавництво нових книг з обласного бюджету виділяють чималі кошти. Тож незрозуміло, чому ці книги не доходять до сільського читача. У цій ситуації необхідно розібратися, переконана Валентина Коваленко.

Голова обласної ради також відвідала Шполянську центральну районну лікарню, яка за результатами роботи займає перше рейтингове місце серед центральних районних лікарень області. «Екскурсію» по відділеннях районної лікарні провів головний лікар, депутат обласної ради Василь Уманець. Валентина Коваленко побачила, що лікарнею керують справжні господарники: усе сучасно, охайно, виконуються ремонтні роботи. Та існує проблема із очисними спорудами Шполянської ЦРЛ. Їх потрібно модернізувати.До районного бюджету вже надійшла частина необхідних коштів на реконструкцію, але потрібно, щоб 700 тисяч гривень виділив і обласний бюджет. Валентина Коваленко пообіцяла посприяти позитивному вирішенню цього питання.

Результатами поїздки Валентина Коваленко залишилася задоволена, адже дізналася, чим насправді живуть люди у глибинці і отримала від них певні завдання, які належить виконати:

— Це тільки перша моя поїздка. Я собі спланувала максимально охопити всю область. Чути громаду, бачити її проблеми, намагатися вирішити, отоді можна подарувати людям надію, що прийшла влада, яка підтримана народом, і хоче щось зробити.

Фоторепортаж Віктора КРАВЧЕНКА.