Сміла: з холодного полону в боргові кайдани  

Останній тиждень сусідня  Сміла була у всіх на вустах. Щоправда, привід для цього був не надто приємним.

З початком опалювального сезону місто  знову  залишилось без тепла. Там було відключено від газу щонайменше дев'ять котельних, які обслуговують майже весь центр міста. Все через борг приватної теплопостачальної організації, яка завинила Нафтогазу понад 80 мільйонів гривень і вже п'ять років не може повернути гроші.

У Смілі запровадили надзвичайний стан. Вимагати тепло люди вийшли на вулицю.

В ситуацію втрутився сам Президент України Петро Порошенко. Теплопостачання було відновлено.

Та на цьому проблеми смілянців не закінчилися. Минулого понеділка жителі Сміли на знак протесту перекрили рух на автодорозі «Київ-Умань». Мітингарі вимагали підписати договір між «Смілатеплокомуненерго» і НАК «Нафтогаз України». Активісти були занепокоєні, що через відсутність такого договору їм доведеться платити подвійний тариф за опалення. Вони зазначали, що  Нафтогаз змушує Смілу взяти на себе борг приватного підприємства ТОВ «Сміла Енергоінвест». Люди  готові були взяти на себе тариф, але без боргів.

У понеділок депутати Смілянської міської ради прийняли звернення до Президента України, в якому просять главу держави посприяти налагодженню відносин міста з Нафтогазом України.

Сьогодні у робочому режимі по подачі теплоносія працює дев'ять котелень. Підключено газопостачання на 15 котелень (з 20), які забезпечують теплом вісім дитсадків, дев'ять шкіл, три лікарні та 77 житлових будинків зі 152. Тепло подано в чотири дитсадки, п'ять шкіл, три лікарні та 47 житлових будинків.

                                                                  Влада Липовецька