Голови п’яти районів Черкащини обговорили співпрацю щодо створення в області сміттєпереробного комбінату

Напередодні нового року відбулося засідання круглого за участю п’яти голів райдержадміністрацій Черкащини, під час якого обговооено пропозицію інвестора збудувати поблизу обласного центру сміттєпереробний комбінат. У зону дії пілотного проекту потрапляють п’ять районів, які перебувають у 70-кілометровій відстані від Черкаського району, а саме: Золотоніській, Чигиринський, Смілянський, Кам’янський та Городищенський.

— Для того, щоб інвестор прийняв рішення вкладати кошти у проект, він має отримати гарантії від влади і комерційних структур про готовність працювати в довгостроковому партнерстві. «Мається на увазі надання певних зобов’язань постачання сировини», — пояснив мету зустрічі представник компанії Cool International Ua Андрій Богоявленський.

Співпраця є взаємовигідною, адже підприємство вироблятиме для області електроенергію та газ. За словами представника інвестора, технологія виробництва передбачає спалення сміття піролізним способом, що не дає шкідливих викидів. Це повністю відповідає вимогам захисту навколишнього середовища і успішно діє в багатьох країнах світу. Із часом, при комплексному підході до справи, існує можливість створити до 1 000 робочих місць.

До того ж, впровадження проекту вирішує проблему засміченості територій, що є фактично загальнодержавним лихом. Мінімальна сума інвестицій може становити 80 млн. доларів.

У січні 2015 року передбачено підписати протокол про наміри з главами районів щодо готовності постачати потрібну кількість сміття для того, щоб комбінат зміг безперебійно функціонувати. А на 26 січня запланована поїздка робочої групи в Італію для ознайомлення з технологічним процесом аналогічного підприємства.