Говорити – не мішки носити

Нещодавно в залі Шполянської районної ради проходили збори учасників бойових дій в зоні АТО за участю представника ГО «Черкаський правозахисний центр» Руслана Герасимова, де розглядались питання надання АТОвцям правової та соціальної допомоги. Зокрема, під час зборів голова Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації Ігор Зачепа заявив, що через відсутність відповідної програми у Шполянській ОТГ, учасник бойових дій Сергій Богданов не отримав пільгову позику на придбання чи капітальний ремонт житла. Сам же АТОвець дивується такій відвертій брехні та перекрученим фактам.

— По-перше, хто це уповноважував Ігоря Зачепу представляти мої інтереси на зібраннях, якщо я особисто ніколи не просив у нього ніякого захисту! — обурюється Сергій Богданов. — А по-друге, хто йому давав право вводити людей в оману, прикриваючись моїм іменем? Твердження, що через відсутність програми в міській раді ОТГ учасникам бойових дій не допомагають з фінансуванням є абсолютною неправдою. Відповідну програму прийняли на сесії міськради від 15 лютого і на цьому ж засіданні виділили 225,5 тис. грн для надання мені пільгової позики. А на декілька місяців раніше міська рада виділила таку ж суму для мого побратима, учасника АТО Олександра Гаврилова в рамках співфінансування із обласним бюджетом, завдяки чому він придбав квартиру у Шполі. І ніяка відсутність програми не стала цьому на заваді. Якщо Ігор Зачепа такий правдолюб, то хай допоможе вирішити інше питання: адже коли я звернувся до голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка з проханням долучитись до співфінансування пільгової позики для мене, то він мені категорично відмовив. Сказав: ти — житель Шполянської громади, тож нехай про тебе турбується ОТГ, а в районі для тебе немає грошей. Це що ж виходить, АТОвців ділять на своїх і не своїх! Тепер у мене виникає проблема, хто ж долучиться до співфінасування на мій пільговий кредит. Позиція голови РДА є більш ніж зрозумілою. Що скажете, Ігор Зачепа, замовите словечко?

 

До теми:

У 2017 році на виконання Програми підтримки військовослужбовців, які уклали контракт зі Збройними Силами України та членів їх сімей в Шполянській ОТГ, допомогу у сумі 8 453 грн отримали двоє військовослужбовців та дев’ять осіб — по 10 063 грн. Ще 108 осіб отримали одноразову матеріальну допомогу для учасників бойових дій на Сході України у розмірі 1000 грн. Цьогоріч за рішенням виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ одноразова допомога зросла і відтепер становитиме 1200 гривень.

За рахунок співфінансування районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, затвердженої в межах обласної програми на придбання житла для воїнів АТО, з бюджету міської ради виділено 218 тис. 975 грн військовослужбовцю Олександру Гаврилову. А на 11-й сесії міської ради, яка відбулась 20 грудня 2017 року, депутати ухвали Програму «Призовна дільниця» на 2018 рік.

Також Шполянська міська рада ОТГ систематично надає безкоштовні квитки дітям учасників бойових дій в зоні АТО для відвідування культурно-масових заходів, розважальних програм, циркових вистав тощо, що відбуваються в громаді. Щороку сім’ям загиблих воїнів на Сході України напередодні державних свят вручаються продуктові набори.

     З метою об’єднати зусилля органів влади, громадських об’єднань та громадян для ефективного вирішення проблем учасників АТО на базі Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади створений «Центр безоплатної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола» (м. Шпола, вул. Лозуватська, 59).

Марія ОСИКА