Громада дофінансовуватиме вторинну медицину

Недофінансування — основна проблема медицини. Його наслідки — застаріла матеріально-технічна база та відтік кадрів, а в результаті — неякісне медичне обслуговування громадян.

Наразі від значного недофінансування потерпає вторинна ланка охорони здоров’я, яка фінансується із бюджету району — Шполянська центральна районна лікарня імені братів Коломійченків. Давно вже не секрет, що в районному бюджеті з’явилась величезна дірка в понад 1 млн. грн, а це саме ті кошти, яких не вистачає на оплату праці працівникам ЦРЛ.

Вихід з цієї ситуації знайшли за круглим столом міський голова Сергій Кравченко, голова районної ради Олександр Кузуб та головний лікар Шполянської ЦРЛ Василь Уманець, де вирішено, що із бюджету громади будуть перераховані кошти, які в цьому році майже покриють заборгованість по зарплатні медпрацівникам вторинної ланки медицини.

— У райлікарні лікується багато людей нашої громади, вони отримують кваліфіковану допомогу, тому ми повинні підтримати наших лікарів і перерахувати субвенцію до бюджету району. Дуже сподіваюсь в цьому питанні й на об’єктивну підтримку депутатського корпусу — зазначив міський голова.

Директор КНП «Шполянський ЦПМСД» Наталія Качан зазначила, що за 9 місяців роботи закладу вдалося зекономити кошти з надходжень державної медичної субвенції. Загальна сума коштів, заощаджених первинною ланкою медицини, складає 1107,9 тис. грн, з них 604,4 тис. грн —у бюджеті Шполянської ОТГ, 47,9 тис. грн — у Матусівської ОТГ та 455,5 тис. грн. — у районному бюджеті (на села, що не ввійшли в склад громад). На черговій сесії міської ради 5 жовтня буде розглянуте питання щодо перерахунку 604,4 тис. грн. з первинної ланки медицини на вторину.

— Ми могли б ці кошти використати на премії медпрацівникам первинної медицини, — каже Наталія Георгіївна. — Але перш за все, ми маємо і хочемо підтримати наших колег, переймаємось пацієнтами громади, яких лікують лікарі ЦРЛ. Крім того, кошти громади допоможуть і хворим на цукровий діабет, адже за них закуплять необхідний діабетикам інсулін.

Такі дії міської влади свідчать про те, що Шполянська громада не відмежовує себе від проблем медицини в районі, адже повною мірою несе відповідальність за здоров’я жителів та збереження кваліфікованого медперсоналу на своїх робочих місцях.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ