Громада Матусова демонструє патріотизм і небайдужість

Майже рік 4-тисячне за населенням село Матусів перебувало без сільського голови. Минув вже місяць як до роботи приступив новообраний голова — Олександр Кожін. У сільській раді людно, питань у громадян до сільського голови вистачає. Всіх приймає, слухає, нікого не обходить увагою. Про перші кроки в організації належного господарювання в селі відбулася розмова кореспондента газети «Шполяночка+» з Олександром Віктровичем:

— Скажіть, будь-ласка, з чого було розпочато Вашу роботу?

— В першу чергу, з глибокого вивчення і аналізу проблем. Село, як знаєте, велике і потребує системного підходу до організації їх вирішення. Хотілось би хоч на якийсь відсоток повернути йому колишню славу зразковості, самодостатності і привабливості з естетичної точки зору. Відразу зайнявся поточним ремонтом доріг — вже зроблено ямковий ремонт Заводської, Польової, ім. В.І.Кравченка — центральних, найбільш людних вулиць села. Освоєно 20 тисяч грн., отриманих на ці цілі в рамках соціального партнерства від ФГ Шепелєв.

— Який бюджет має сільська рада?

— До мільйона. Основними його наповнювачами є фермерські господарства, які свого часу були утворені в результаті реформування колишнього місцевого сільськогосподарського підприємства «Вільна Україна» (СТОВ «Матусів»). Землі на території сільської ради використовуються в повному обсязі, бюджет за підсумками півріччя виконується більш ніж на 100%. Поки що видатки проплачуються лише на захищені статті, але до кінця року маємо надію, що відкриється фінансування в державній казначейській службі і ми реалізуємо заплановане. Найперше — розпочати капітальний ремонт шатрової покрівлі сільського Будинку культури. Проектно-кошторисна документація на даний час виготовлена, але вона потребує коригування у зв’язку з інфляцією. Розподілятимемо роботи по частинах, першу з яких виконаємо у 2014 році.

— Які ще плани маєте на найближчу перспективу?

— Є задум побудувати зупинки в селі, встановити зовнішнє освітлення на вулицях, бо на даний час в нас освітлюється лише центр села. На це в програмі економічного розвитку села на 2014 рік передбачено 80 тис. грн. З керівниками гуманітарних установ — двох шкіл, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, Будинку культури налагоджено тісну співпрацю, прагну вирішувати пріоритетні завдання. Наприклад, медичні заклади вже не перебувають на балансі сільських рад, але я не можу стояти осторонь того, що амбулаторії потрібно допомогти відремонтувати дах будівлі. Залучаю до цього орендарів земель, бо хоча й ідея соцпартнерства не була врегульована законодавчо, вважаю, що без цього не можна. До того ж, керівники фермерських господарств не проти співпрацювати у такому форматі. А ще радують завжди здобутки наших талановитих діток. Ось нещодавно, з нагоди Дня Конституції спільною грамотою райдержадміністрації і районної ради відзначено колектив дитячого вокального ансамблю «Диво пісня» Матусівського БК (керівник — Володимир Сівак). Нещодавно вони зарекомендували себе на міжобласному мистецькому конкурсі-фестивалі української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю» у Корсунь-Шевченківському.

— Приємно вражає синьо-жовте оформлення вулиць у селі. Хто ж є ініціатором такого патріотичного руху?

— Справді, дуже радісним є підняття патріотичного духу серед жителів Матусова. Останнім часом в нас спостерігається самоорганізація населення і це є обнадійливим свідченням того, що не лише в селах, а й в країні формується громадянське суспільство. Найактивнішими ініціаторами такого синьо-жовтого благоустрою в нас є родина фермерів Гуменюк, до них приєдналися багато інших жителів, громадська організація «Добробут», яка утримує центральний ставок. Як бачите, будівлі на човновій станції теж набули національних кольорів. Фарбу купляють за власні кошти, збираються, щоб разом пофарбувати місток, навіть стовпи, як по вулиці Молодіжній, також придбали державні прапори, які прикрасили головну вулицю села. Сільська рада підтримує такі громадські ініціативи і всіляко сприяє людям в їх реалізації. А все ж так і має бути — громада є господарем на селі, а влада несе службу людям.

Розмовляла Наталія СТОРЧАК