Гроші громади — на її ж запити

  Дороги, спорт і подарунки

   Під час грудневого засідання сесії Шполянської міської ради депутати прийняли ряд рішень щодо спрямування бюджетних коштів на суспільно-важливих потреб.

   Так, 36 тис. грн. виділено для надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям-контрактникам, 34 тис. грн. — на потреби дошкільної освіти (придбання новорічних подарунків, обладнання, інвентар тощо), 47 тис. грн. — на культурно-освітні заклади та заходи, 10 тис. грн. — на підтримку об’єктів житлово-комунального господарства (установам, організаціям), 56,5 тис. — на підтримку благоустрою міської громади, 62 тис. грн. — на поточний ремонт доріг, 20 тис. грн. — на фінансування досліджень і розробки, окремих заходів розвитку по реалізації державних (регіональних) програм, понад 3 тис. грн. субвенції до районного бюджету Шполянській ДЮСШ — на проведення всеукраїнського турніру з футзалу серед юнаків.

   Кому мають дякувати за ремонт шкільного даху

  Також за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду міського бюджету здійснено перерозподіл коштів із загального фонду до спеціального в сумі понад 760 тис. грн.

   — Важливе рішення, яке ми сьогодні приймаємо — виділення 300 тис. грн. до обласного бюджету на придбання спеціалізованого реанімобіля для Шполянського відділення швидкої медичної допомоги, а також 75 тис. грн. делегуємо відділу освіти Шполянської РДА на капітальний ремонт покрівлі міського НВК № 5, — наголосив міський голова.

   До речі, саме за наполяганням і пропозицією депутатських фракцій ВО «ЧЕРКАЩАНИ» у міській та районній раді та за підтримки голови Шполянської районної ради Олександра Кузуба і міського голови Сергія Кравченка було оперативно вирішено проблему зі зруйнованим дахом у Шполянській ЗОШ №5. Питання виділення коштів за ініціативою депутата Сергія Струка позачергово розглянули у листопаді та вирішено шляхом співфінансування 50/50 (по 75 тис. грн.) із районного та міського бюджетів негайно провести ремонтні роботи. Цьому посприяли і погодні умови. Відтак шкільне приміщення порятовано від подальшого руйнування відремонтованих батьками класів. Але завдяки не райдержадміністрації, як це подавали раніше прихильні до неї ЗМІ. Навпаки, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський та перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз тоді на сесії райради виступали проти виділення коштів на ремонт даху у школі №5, очевидно, не знаючи, як провести роботи, або не маючи бажання перейматися такими клопотами. Однак адміністрація школи та батьки мають знати, кому мають дякувати за врятовану будівлю.

   І комунальні витрати

   Інші кошти розподілено наступним чином: 115 тис. грн. — на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи по капітальному ремонту доріг, понад 137 тис. грн. — на суб’єкти господарювання (капітальний ремонт вуличного освітлення, ремонт комунальної спецтехніки тощо), 38 тис. грн. — на придбання насосів для ДНЗ та близько 100 тис. грн. на придбання предметів обладнання та матеріально-технічного забезпечення діяльності міської ради закладів культури, виготовлення проектно-кошторисної документації водозапірної свердловини та проведення державної експертизи.

Марія ОСИКА