Порошенко заснував Конституційну комісію

Президент розпочав процедуру внесення поправок до Конституції Петро Порошенко підписав указ про створення Конституційної комісії як спеціального допоміжного органу при президентові України і запропонував очолити її спікеру Верховної Ради Володимирові Гройсману.

Згідно з указом, комісія має напрацювати пропозиції поправок у Конституції України.

Склад комісії затверджуватиме президент, і Порошенко запропонував Верховній Раді, Кабміну, Верховному Суду і Вищого спецсуду, Раді суддів, НАНУ й іншим організаціям подати пропозиції кандидатур до 12 березня цього року.

"Підписання цього указу починає новий дуже важливий етап конституційної реформи. Не сумніваюся, що рішення про зміцнення судової влади, її незалежності, рішення про антикорупційні кроки влади слід доповнити дуже важливою складовою - реформою місцевого самоврядування, реформою децентралізації влади", - заявив Порошенко в коментарі.

Нагадаємо, що в Мінських угодах від 12 лютого сказано, що однією з умов мирного процесу є проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає як ключовий елемент децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених із представниками цих районів), а також ухвалення постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

Джерело:http://ukr.lb.ua