Гурток зоотерапії успішно розпочав свою роботу

Для дітей з особливими потребами (вадами психофізичного розвитку) на базі Шполянської районної станції юних натуралістів працює гурток соціально-реабілітаційного напрямку «Дивосвіт». Нині існує велика кількість методів, що дозволяють розкривати принципи діяльності головного мозку. Нові техніки сканування живого мозку та отримання його зображень дозволяють вивчати активність головного мозку і описувати зміни, що відбуваються в клітинах мозку.

Діти з «особливими потребами» — це досить складний, своєрідний контингент. Їх відрізняє ряд особливостей, головна з яких полягає в тому, що результати їх навчання і виховання педагоги та психологи чекають достатньо довго, діти не дають «зворотного зв'язку», як їх однолітки, що нормально розвиваються, унаслідок органічного ураження головного мозку і як наслідок — порушення пізнавальної діяльності.

У дітей з ДЦП є труднощі просторового аналізу і синтезу, порушення схеми тіла, словесного відображення просторових відношень. Для них рухи не лише важкі для виконання, але й дуже слабо відчутні, що стає причиною утруднення простих і більш складних форм сприйняття. Для того, щоб отримати, «відчути результат», необхіднo використовувати в своїй роботі різні методи і прийоми навчального і виховного характеру.

Одночасно з традиційними методами психолого-педагогічного впливу на дитину, доцільно використовувати тактильну чутливість, тобто, відчуття, що виникає при дії на шкірну поверхню різних механічних подразнень під час дотику.

Безпосереднє спілкування з тваринами і є елементами зоотерапії, спрямоване на зняття окремих симптомів, поліпшення розвитку психічних процесів, дрібної та загальної моторики, зниження стомлюваності, акти-візацію пізнавальних процесів тощо.

Є декілька функцій зоотерапії. Психофізіологічна функція полягає в тому, що спілкування з тваринами здатне позбавляти дитину стресу, покращувати роботу нервової системи і психіки в цілому. Психотерапевтична — це спілкування з тваринами, що багато в чому сприяє гармонізації особистості. Реабілітаційна полягає в тому, що контакти з тваринами служать додатковим каналом взаємодії з навколишнім світом. Вони допомагають психічній і соціальній її реабілітації.

Щочетверга, враховуючи канікули, в центральному приміщенні станції юних натуралістів проходять заняття гуртка корекційно-розвивального напрямку з елементами зоотерапії. Приручені тваринки куточка живої природи допомагають у спілкуванні між дітьми, створюють атмосферу позитиву, радості, утихомирення.

Запрошуємо всіх небайдужих до своїх дітей батьків на індивідуальні чи групові заняття (за вибором батьків) нашого гуртка. Тварини куточка живої природи чекають братів своїх старших.

Ольга ТОЛЧІНІНА,

керівник гуртка.