Гойдалки, шатро та обереги для воїнів: шполянська майстриня створює вироби в техніці макраме

Шполянка Ніна Сімонік самотужки освоїла мистецтво плетіння підвісних гойдалок, шатро та крісел в техніці макраме. У такий спосіб вона створила десятки авторських робіт, що припали до душі багатьох поціновувачів її таланту.

Про своє захоплення пані Ніна розповіла журналістам Шполяночки.

Плетіння макраме майстриню зацікавило ще з дитинства.

«На той час мені було 10 років, коли я почала відвідувати гурток плетіння макраме. Ми плели підвазонники кашпо з бавовняної мотузки, а із синтетичної - різні іграшки, фігурки», - розповідає шполянка.

Так як в радянські часи була скрута з нитками, жінка закинула своє захоплення, так би мовити, до ліпших часів. Згодом, каже майстриня, згадала про макраме, коли її діти вже ходили до школи.

«Я для меншого сина на урок сплела невелике кашпо. Мене це зацікавило і після того я придбала книгу по плетінню, а коли вже з’явився інтернет, то почала детальніше вивчати уроки плетіння на ютуб-каналі»

Перший майстер-клас жінці подарував товариш сина.

«Це була книга російської авторки в електронному вигляді, але вона наразі заблокована, тобто в мене є подарунок яким я не користуюся», - згадує співрозмовниця.

Згодом пані Ніна купувала майстер-класи в українських майстринь, де вивчала кожну деталь плетіння. Плела спочатку невеликі вироби для друзів і знайомих, а вже пізніше взялась до плетіння підвісних крісел шатро. Таке текстильне крісло може кріпитися до стелі, а можна його натягувати на спеціальну металеву стійку. Воно зручно фіксується навіть у приміщеннях, де вмонтовані натяжні стелі. Виготовляється крісло за допомогою гамакового шнура, який витримує вагу до 170 кілограм.

На виготовлення плетеної краси іде приблизно два тижні. Доповненням до нього можуть бути подушки, які пані Ніна також шиє сама.

Майстриня плете вироби для друзів і знайомих безкоштовно.

«Свої вироби я не продаю, плету на замовлення друзів і знайомих, вони лише купують матеріали. Це не як заробіток, а більше як подарунок»

Частину своїх робіт жінка віддала волонтерам за донат на ЗСУ, серед них дитяча гойдалка, кілька панно та янголи.

В колекції майстрині є навіть дитяча колиска.

«Колиска виготовлена із натуральних матеріалів: бавовняного шнура, березової фанери, тобто, це гіпоалергенно для дитини. Вона розрахована на вік до 3 років», - зазначає умілиця.

Наразі пані Ніна виготовляє макраме-браслети та янголи для військових в якості оберегів. Жінка каже, що найголовніше це робити з гарним настроєм та чистими думками, тому що вся позитивна енергія передається через оберіг захисникам.

Коментарі