Сергій Бондар не зміг так просто жити, в душі вболіваючи за Україну, мирно працювати на землі та доглядати власну пасіку в рідній Соболівці. Минулого року, нарешті, зважився таки здолати життєві труднощі і в свої 30 років здобути вищу освіту: вступив до регіонального вишу — Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на історичний факультет. Історією захоплювався змалку, а перепускати через серце всі болі рідної України по-справжньому його заохотив ще живий В’ячеслав Чорновіл. Будучи підлітком, він в глибокій скорботі проводжав свого Вчителя в останню путь, не відходячи від домовини…
Зовсім молодим розпочав громадсько-політичну діяльність в Шполянському районі — був депутатом Шполянської районної ради ІV скликання, брав активну участь у Майданах 2004-го та 2013—2014 років, завжди вважав ефективними саме радикальні методи боротьби зі злочинністю та корупцією. Тож не дивно, що добровільно пішов на передову фронтів війни України з російсько-терористичною окупацією.
Пройшов необхідну підготовку і вступив до добровольчого батальйону ОУН. Взяв до рук зброю і відчув, що це вже не війна на словах, сперечаннях на сесіях районної ради, не мітингування на площі. Це — тонка межа між життям і смертю, пекла з раєм, добра зі злом, правди із зухвалою брехнею. Мужній солдат із позивним «Палій» стоїть на варті нашої з вами безпеки, боронить від нахабного і божевільного агресора, дивиться у вічі незвіданого.
Там, де не вщухають вибухи й стрілянина, світогляд людини змінюється повністю, а кожна мить життя розцінюється як справжня Божа благодать...
— Батальйон «ОУН» обрав тому, що я український націоналіст. І де ж мені було воювати за Україну, як не у лавах структури, що носить назву «Організація українських націоналістів»? — пояснив свій вибір Сергій. Командири батальйону цінують «Палія» за відданість українським ідеалам, за мужність і хоробрість.
А недавно ці ж якості, проявлені «Палієм» та його бойовими побратимами, оцінив і предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Святійший патрі-арх Філарет. З його рук ряд бійців батальйону «ОУН» отримали нагороди — медалі «За жертовність і любов до України».
Переважна більшість бійців і командирів зараз формують новий ОУНівський підрозділ у складі Збройних сил України, але саме вони, пліч-о-пліч зі своїми побратимами з серпня 2014 по березень 2015 року стояли в Пісках, творили історію батальйону. До лав нової бойової одиниці українського війська увійшла більшість бійців добровольчого батальйону «ОУН».
Ганна ШВЕЦЬ (фото автора та з архіву).