І старим, і малим: у Шполі, нарешті, вирішили долю центру соцадаптації

Як керівники району та міста шукали спільний знаменник

Майже півроку у Шполі залишалося відкритим питання подальшої долі центру соціальної адаптації, який діє при територіальному центрі соціального захисту населення і знаходиться в орендованому приміщенні міського дитсадка «Калинка». Як уже повідомлялося на сторінках «Шполяночки+», проблема виникла ще минулого року, коли депутати міської ради не продовжили договір оренди з центром соцадаптації у зв’язку з вимогами постанови уряду, в якій йдеться про те, що у навчальних закладах не можуть знаходитися інші установи для дорослих. Крім того, підштовхнули депутатів до такого рішення і численні звернення батьків щодо нестачі дитячих місць у дошкільних навчальних закладах міста. На чому ж врешті-решт зійшлися керівники району і міста та що очікує на старих і малих у найближчому майбутньому — дізнавалася кореспондент «Шполяночки+».

Нагадаємо, що відсутність єдиного погляду між районною та міською владою на вирішення проблеми центру соцадаптації призвела до того, що історія вийшла далеко за межі Шполянщини.

«Накручені» недостовірною інформацією та неперевіреними фактами, і батьки, і відвідувачі центру готувалися до найгіршого, у той час, як насправді жодні плани — ані міської, ані районної влади — не передбачали нанести шкоди ані дітям, ані ветеранам та інвалідам. Різнилося лише бачення вирішення проблеми.

Аби і закону дотриматися, і зберегти центр соцадаптації, міський голова Шполи Сергій Кравченко пропонував віднайти інше приміщення для ветеранів та інвалідів, а натомість у «Калинці» відкрити ще одну групу для дошкільнят. Місць у міських дитсадках нині значно бракує, тому поява ще одного приміщення в «Калинці», на думку міського голови, — це вимога часу та задоволення потреб громади.

У свою чергу голова райдержадміністрації Володимир Потапенко пропонував інший варіант вирішення проблеми: не виселяти центр соцадаптації, а виділити кошти з районного та міського бюджетів для капітального ремонту додаткової групи, яких у дитсадку «Калинка» є ще декілька.

Однак, підрахувавши затрати на варіант райдержадміністрації, у місті дійшли висновку, що капітальний ремонт напівзруйнованої ще з початку 90-х років групи обійдеться більше, ніж мільйон гривень — непідйомна і економічно невиправдана сума для бюджету. Адже віднайти нове приміщення і зробити у ньому ремонт, як це із самого початку пропонував міський голова, значно доцільніше і дешевше.

Спільна комісія райдержадміністрації, районної та міської рад розглянула кілька варіантів приміщень, де б міг розміститися центр соцадаптації.

Нарешті зупинилися на приміщенні у будівлі міжшкільного навчально-виробничого комбінату, яке належать відділу освіти району. Його площа складає 83 кв. м, а це навіть більше за нинішнє приміщення в садочку. До того ж воно знаходиться у самому центрі міста, до нього зручно добиратися, неподалік поліклініка та аптека.

— На ремонт приміщення у навчально-виробничому комбінаті міські депутати виділяють 106 тисяч гривень. Ще 200 тисяч спрямовують на доведення до ладу групи в дитсадку, — зазначає Сергій Кравченко. — Цих коштів має вистачити на ремонт обох приміщень. До того ж, я пообіцяв терцентру, що виселення розпочнемо лише тоді, коли буде повністю готове їхнє нове приміщення. І лише потім приступимо до ремонтних робіт у садку. Тобто задоволеними мають лишитися всі сторони.

Врешті-решт підтримав таке рішення і голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, на думку якого, головне — це переселити відвідувачів центру не в гірше приміщення.

— Ми не можемо нанести образу людям похилого віку, інвалідам, для яких цей заклад є віддушиною, життєвою необхідністю, — коментує ситуацію голова РДА. — Тому, попри різні погляди, ми разом із головою районної ради Олександром Кузубом та міським головою Сергієм Кравченком порадилися і дійшли згоди: якщо ми переселяємо ветеранів у нове приміщення, то його потрібно привести у належний стан. Так, за кошти міської ради вже до 25 серпня відремонтують кімнати у МНВК, а до 1 вересня ми разом відкриємо додаткову групу у дитсадку «Калинка». До речі, це зробити ми обіцяли і голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку, який перебував у нашому районі з робочим візитом.

Звичайно, задоволені таким вирішенням ситуації і у дитячому садочку «Калинка» (який наразі переповнений), а також батьки маленьких шполян.

— Ми живемо дуже далеко від центру — у кінці вулиці Забережної, — ділиться своїми турботами молода мама Надія Лепетуха. — Найближчий дитсадок — «Зірочка» — знаходиться за 3 км від будинку, але й туди нашу донечку не взяли, відмовили, бо немає місць. Дякуємо директору дитсадка «Сонечко» Ніні Остроух, яка прийняла доньку, за розуміння. Вже 1 вересня возитиму дитину велосипедом до дитсадочка. Я переконана, що створення додаткової групи у місті порадує не одних батьків у Шполі, які, як і я, бідкались, не знаючи, що робити і куди влаштувати дитину.

На переїзд, хоча й не охоче, нині згоджуються і в самому центрі.

— На обліку у нас стоїть 124 особи пенсійного віку. Ходять до нас десь осіб 80, але не відразу, а по черзі, бо всіх одночасно розмістити ми не можемо, — зауважує керівниця центру Людмила Майборода. — Звісно, ми б залюбки залишилися тут. І відвоювали б його, але йти проти дітей не збираємось. Тож надіємося, що спільне узгоджене рішення міського та районного керівництва порадує всіх, кого стосується вирішення цього питання. Адже вже за декілька місяців і «Університет ІІІ-го віку» святкуватиме новосілля, і дітлахи навчатимуться у новій групі.

Наталія СТОРЧАК.