Іван Крулько: Сьогоднішні тарифи на газ реально знизити мінімум удвічі

Єдиний шлях, щоб країна почала розвиватись, — це привести тарифи на газ до реальних і обґрунтованих, а також дати можливість українцям платити за них із власних доходів. На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько.

«Я переконаний, що сьогоднішні тарифи на газ реально знизити мінімум удвічі. Це буде чесно, це відповідатиме нашим національним інтересам і дасть можливість припинити дотувати монополістів, які сидять в облгазах і «Нафтогазі», — зауважив він.

За словами Івана Крулька, нормальна європейська практика, коли 10-15% отримують субсидії від держави.

«Але коли більша частина населення змушена прийти до держави із простягнутою рукою і сказати: «Сплатіть замість мене, бо я не тягну нових тарифів», — це діагноз. Така країна не має шансів на розвиток.

Така політика зробила людей біднішими, а монополістів, як «Нафтогаз», надприбутковими. З цих надприбутків керівництво «Нафтогазу» на кінець року може дозволити собі 720 млн грн премії для 5 членів правління, що видно з фінплану компанії. Або, наприклад, виділити премію у 48 млн дол. 41 особі за те, що виграли суд у Стокгольмі, за що, до речі, Україна не отримала ще коштів», — уточнив політик.

«Батьківщина» вважає, що треба змінювати підходи управління державою, податкову, економічну та соціальну політику.

«Ті, хто заробляють більше, мають платити більші податки, а ті, хто менше, менші. Треба змусити великий бізнес і олігархів платити в український бюджет податки належним чином, а не створювати їм умови для ухилення від них», — резюмував він.