ЇДЕМО НА ПЕРЕДОВУ, ІНШОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПОКИ ЩО НЕМАЄ

Кілька днів тому ми знову побували в героїв, які захищають наше мирне життя. З початку цього року це вже третя поїздка. Попередні відбулися на Різдво і Старий Новий рік. Цього разу збирались дуже швидко, за кілька днів. Адже після повідомлення про умови життя наших земляків з черкаського батальйону, який вивели за межі зони АТО відпочивати і відновлювати сили в сусідню Запорізьку область, ми почали збирати все необхідне для поліпшення умов їхнього життя. Лампочки і патрони, кабелі і цвяхи, посуд та багато іншого зібрали небайдужі після наших повідомлень у соцмережах і на радіо, відгукнулись і підприємці. Нині наші земляки вже облаштували ті напівзруйновані, без вікон і дверей, будинки, де хлопцям потрібно відпочити перед поверненням на передову.

Хочеться запитати, чому саме в таких жахливих умовах хлопці мають відновлювати свої сили, адже у окопах і бліндажах, у них були набагато кращі умови?! Невже не можна було знайти кращих будинків, приміщень? Невже всі частини і батальйони «відпочивають» у таких умовах? Чи не краще відпустити хлопців додому, адже вдома і умови кращі, і рідні стіни швидше вилікують їхні тілесні і душевні рани? Звичайно, можна місяцями шукати відповіді на ці запитання і не отримати їх, але ми вирішили просто діяти швидко.

БЕЗМЕЖНА І ЩИРА ПОДЯКА ВСІМ, ХТО ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ
Висловлюємо всім небайдужим слова найщирішої вдячності за миттєву допомогу: ГК «ЛНЗ» (значна допомога), ПП «НіК» (7 тис. грн.), Володимиру Потапенку (зарядно-пусковий пристрій для бійця АТО Л.Січкаря), СТОВ «Агрофірма «Вись»(с.Матусів) (55 3-літрових бутлів солонини (м’яса) і тушка барана), Б.С.Фоменку (250 кг макаронних виробів), директору заводу продтоварів Олегу Кошовому (100 кг макаронних виробів), директору ТОВ «Маяк-Агро» Михайлу Богачу (50 кг макаронних виробів), керівництву СТОВ «Агроспілка «Хлібзавод» (20 хлібин і 4 мішки сухарів), приватним підприємцям Світлані Плахотнюк (500 грн. і 20 л А-92) та Максиму Доценку (250 л ємність для води, власний транспорт і пальне), а також громадянам міста і району: М.Білецькому (металевий посуд, продукти) Н.Крижній (200 грн.), Н.Золотоверхому (масло для генератора і бензопи, товар по закупівельних цінах), Руслані Газерян, студентці Васильківського ліцею (10 грн.), пані Галині, викладачу Васильківського ліцею (150грн.), громаді с.Матусів (збирала наш волонтер Надія Коваль), працівникам Шполянського (ТБ-посуд, інше), пані Оксані і її доньці Анжеліці (Київ-Львів) (одяг найкращої якості, ліки), громаді с. Надточаївка (велика кількість продуктів, смаколиків, пиріжків, кошти). Висловлюємо подяку громадам сіл Сигнаївка, Матусів, Надточаївка, Мар’янівка, які постійно допомагають нам, як продуктами і смаколиками, так і коштами. Кожна поїздка відбувається за їхньої значної підтримки. Спасибі!

Велику кількість продуктів було залишено для черкаського батальйону в кожній точці, де поселились наші земляки. А ще 20 пар чобіт, утеплені штани, ліки, відра, посуд, рукавиці, шкарпетки, ліхтарі…

Після Запорізької області ми відправились у напрямку Донецька, де на передовій служать наші земляки — молоді і героїчні хлопці з Мар’янівки, Сигнаївки і Лозуватки. Андрію Чашину його односельчани передали бензопилу і багато іншого. Ми придбали за кошти благодійників для нього теплу і якісну форму, чоботи, посуд, тощо. Андрій передавав найщиріші слова вдячності своїм землякам за підтримку. Для Тараса Бальохи і Ігоря Сичова ми привезли зимові спальні мішки, металевий посуд, побутову хімію, медикаменти, теплі камуфляжні костюми, взуття, продукти, маскувальну сітку.

ІЗ ДОПОМОГОЮ НАВЗДОГІН
Та чи не найдраматичнішою була наша зустріч з Костею Кучеренком, Сашою Мельником і Валерієм Ціохом. Минулого разу ми зу-стрічались з ними в Мелітополі. Там вони звернулись до нас з проханням придбати запчастини до їхнього Камаза. І коли ми їхали дорогою до них на зустріч, хлопців перевезли до Ізюму. Тож нам довелось їх наздоганяти. Хвилювання, швидкість… І ось довгоочікувана зустріч! Наші Герої! З потужною зброєю, впевнені в своїй перемозі! Вирушили на передову в гарячу точку. Особливі слова подяки — ГК «ЛНЗ» за 8 форсунок до Камаза, рації, теплу форму і чоботи не лише для них, а і їхніх побратимів. Окремі слова вдячності господиням-шполянам, які випрали теплі флісові светри, придбані за кошти Наталі і Василя Логів. Коли хлопці завантажили продукти і речі, які ми їм привезли, то жартували, що нема місця для солдат.

КОЖНА НАША ПОЇЗДКА — ЦЕ СОТНІ І ТИСЯЧІ ЗІГРІТИХ СЕРДЕЦЬ
Висловлюємо подяку нашому постійному водію Миколі Савченку, який вже кілька місяців постійно їздить з нами в найгарячіші точки! Цього разу ми їздили двома бусами, адже весь необхідний вантаж, а це більше трьох тонн, не вмістились в один! Максим Доценко проїхав з нами весь шлях на власному транспорті і пальному, тож сподіваємось що ще на одного водія-волонтера в нас стало більше. Адже хто побував в АТО один раз, побачив хлопців, хоче їхати туди знову і знову. Спасибі моїй мамі, волонтеру Галині Лоцман, «мамі» всіх солдат, яка обіймає кожного бійця в АТО на блокпосту, в кожній частині вона роздає свій материнський оберіг «обнімашки»! І бачили б ви, як змінюються обличчя хлопців, з’являються іскри в очах та й сльози. І кожен з них стає нашим! Кожна поїздка — це сотні і тисячі змерзлих і втомлених солдат, зігрітих моєю мамою. Це наш особливий волонтер. Мама фронту. Спасибі Вам, мамо, за безмежне тепло і любов, яких вистачає не лише для нас, твоїх 4 доньок і 4 синів, а й на всю українську армію!

ПЛЕТЕМО МАСКУВАЛЬНІ СІТКИ — ВОНИ ПОТРІБНІ НА ФРОНТІ!
Спасибі всім небайдужим, хто приніс свою допомогу у Сигнаївський СБК, магазин «Модна шафа». Постійно небайдужі жителі приносять теплі речі, продукти, яким іноді не вистачає місця. Окремі слова вдячності діткам з дитячих садків і шкіл, які передають свої малюнки і обереги до цього магазину. Також слова подяки для учнів Шполянських шкіл №5 і № 2, Матусівських №1 і №2, Скотарівської, Сигнаївської, Топильнянської, Носачівської шкіл, які сплели маскувальні сітки для наших захисників! Жителям Сигнаївки і Надточаївки — за дві сплетені сітки! Всього вже виготовлено і передано на передову 12 маскувальних сіток. Спасибі! Ми продовжуємо і надалі цю роботу, тому, бажаючі, звертайтесь до нас, для роботи надамо сітку, від вас потрібні стара постільна білизна, час та бажання допомогти.

НОВА ХВИЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ
Знову найкращі земляки ідуть захищати нас з вами. Прошу всіх долучатись до допомоги. Адже наш обов’язок — допомагати і підтримувати земляків, які покинули теплі оселі та перебуватимуть в окопах. Кожен несе особисту відповідальність за свого земляка, сусіда, знайомого, який став на наш захист. Хлопці, наші герої, боронять власними грудьми, а ми повинні стати для них надійним тилом. Єднаймось! Телефонуйте: моб. (0980225-75-12.)

Лілія УСИК, волонтер.