ЇЇ АВТОРИТЕТ ЖИВИЛА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

30 вересня один із членів ветеранського клубу «Квант», Ніна Артемівна Мінзова — відзначає своє 85-річчя. Народилися і одержала загальну середню освіту вона в Шполі. Але середню спеціальну і вищу освіту здобула в Кременецькому педучилищі та Івано-Франківському педагогіч-ному інституті. Вчителювала в Тернопільській області. А на-прикінці 50-х років минулого століття повертається в рідні краї. Працює коректором газети «Шлях колективіста» та директором друкарні в Шполі. Чотири роки очолює будинок піонерів в м.Смілі. Але з 1968 року вона знову в Шполі. Спочатку в школі-інтернаті, а потім, аж до виходу на пенсію, в школі №7, яка пізніше стає школою №4. В цих школах розцвів її учительський талант. Цьому сприяли природні здібності. Вона малювала, робила різні вироби з паперу та картону-витинанки. Нею в школі-інтернаті був створений ляльковий театр, який брав участь в оглядах художньої самодіяльності.

Все це позитивно позначалося на розвитку художніх нахилів і смаків дітей. Як вчительці початкових класів, особливо їй вдавався попереджувальний метод. Вона наперед продумувала цілу тему, а не тільки один урок. Не уявляла уроків без наочних посібників. В 1973 році Ніна Артемівна призначається заступником директора Шполянської школи №4. Цю посаду обіймала 26 років. Завдяки своїй компетентності користувалася авторитетом серед колег, була добрим їх наставником, своєчасно допомагала тим, хто цього потребував. Знала особливості як окремих учнів, так і класних колективів. Цьому сприяли уроки і виховні заходи, які відвідувала. Варто згадати, що станом на 30 березня 1981 року нею було відвідано 208 уроків і виховних заходів, яким давався глибокий аналіз. І так було з року в рік. Чи не заслуговує цей приклад для наслідування?

Пам'ятається змістовний і естетично оформлений вчителькою кабінет історії, який був повчальним для інших.
Не випадково, що Ніну Артемівну з вдячністю та добрими побажаннями згадують її колишні колеги, учні. Хай лише ця вдячність та добрі побажання підсилюють їй здоров'я і сприяють довгому віку.

Від імені одноклубників «Кванту» Володимир КРАВЕЦЬ. м.Шпола.