ЇЇ СЛОВА ПРОЙМАЮТЬ КОЖНЕ СЕРЦЕ

Літературно-музичну композицію «Її слова проймають кожне серце», яка відбулася нещодавно у Нечаєвському НВК, ми присвятили саме їй — нашій сучасниці, письменниці, поету, лауреату Шевченківської премії, премій Антоновичів, Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії імені Олени Теліги, — Ліні Василівні Костенко. Відкрила захід бібліотекар Руслана Сігай, яка розповіла, що на нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть живе Ліна Костенко, як «нерозгадане чудо», «голос народу». Маючи воістину Божий дар слова, Ліна Василівна є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства. А також розповіла про шляхи нелегкої долі Ліни Василівни, ознайомила з поетичними збірками поетеси.

Присутні серцем доторкнулися до чар поета Ліни Костенко, з задоволенням читали вірші, переглядали відеоролики, бібліотечну муль-тимедійну презентацію, присвячену Ліні Василівні, слухали гарні пісні, романси на вірші поетеси.

Яскравими моментами заходу були інсценізація поезії «Доля», виконавцями якої були Ліна Пацула та Наталія Мазур. Учениці Анастасія Рибак, Анюта Порохнєвська, Андріана Прокоп, Аліна Тарнавська, Вікторія Нарадько, Світлана Куварзіна виразно читали вірші Ліни Василівни. Прозвучали поезії: «Що таке поезія?», «Страшні слова, коли вони мовчать», «Я в людей не проситиму сили...», «Я дуже тяжко вами відболіла», «Вечірнє сонце, дякую за день!», «І як тепер тебе забути?» та інші.

Хто бажав більше дізнатися про неї, її творчість, познайомились з літературою на книжковій виставці «Поезія — це завжди неповторність». Поетичне слово Ліни Костенко наповнене високою духовністю, воно збагачує нас інтелектуально, звеличує душу і серце благородними, шляхетними почуттями, чарує несказанною красою слова. Вслухайтесь в Слово Поета, серцем доторкніться його чар, вдумайтесь у його глибокий зміст — і вам відкриється багато таємниць, життєвих і поетичних.

Ольга ПРИЄМСЬКА, директор Нечаєвського НВК.