Кабмін визначив дати локдауну

Кабмін визначився з датою запровадження локдауну. Локдаун введуть не з 2 січня, як про це заявляла раніше влада. В Україні його оголосять із 8 по 25 січня 2021 року.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, жорсткий карантин має тривати від 15 до 21 дня, щоб призвести до розриву ланцюжка у поширенні коронавірусу.

Під час локдауну забороняється:

- Відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спецзакладів.

- Робота кафе, барів, ресторанів. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11:00 до 6:00 наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

- Діяльність ринків.

- Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, за виключенням купівлі товарів першої необхідності.

- Робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів.

- Приймання відвідувачів у закладах культури, а також проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), респіраторів або захисних масок.

- Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.