Катерина Мотрич стала володаркою народної Шевченківської премії

Відзнака

    З нагоди 156-річчя перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій Горі нашій землячці, родом із села Васильків, видатній українській письменниці Катерині Мотрич 22 травня вручено народну Шевченківську премію!

    Для всіх шанувальників творчості талановитої майстрині слова, авторки неповторних й інтелектуально значимих творів, надзвичайно радісно зустрічати таку приємну новину, адже ще в далеких 90-х її величний роман-епопея «Ніч після сходу сонця» був висунутий на найвищу вітчизняну нагороду в галузі літератури.

    Народну Шевченківську премію заснувала Всеукраїнська ГО «Українська альтернатива», до якої входять ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, політична партія «Патріот», Рух «Справедливість» Валентина Наливайченка та інші українські патріотичні організації.

    3а словами голови ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павла Мовчана сьогодні створюють Україну без українців, без української культури, без якої немислима держава й нація. Сьогодні нас роблять безсловесними, нас витісняють ті, хто «носить ДНК варвара».

    - Катерина Мотрич прочитала, проаналізувала і зрозуміла сутність ворогів, які не тільки на лінії фронту, а й тут, усередині держави, всередині нас. Це найбільша наша проблема, тут найтяжча наша боротьба. Катерина Вакулівна постійно на передовій лінії цієї боротьби… Але найважливіше - її гостре публіцистичне слово, на яке надихнув Шевченко.

    - Я вважаю, — сказала Катерина Мотрич, — що біля Шевченка збираються найдорожчі, найкращі, аби засвідчити Богу: український дух не змалів і не виродився. Господь усе це бачить, читає письмена наших душ і там прочитуються домінантні віхи: це любов до свободи, до України, до людей. По цьому нас відкриває і впізнає світ. І цей дух не здолали пекельні ворота Кремля, не уб’ють гради і не може знищити цей огидний, агресивний «русскій мір». Ми пам’ятаємо часи, коли приходити до пам’ятника Шевченку 22 травня було за подвиг, коли за це відраховували з вишів, звільняли з роботи. Але люди йшли, навіть наражаючись на небезпеку. Хоч маємо чверть століття незалежності, боротьба за Україну триває, попереду дуже непрості часи. Дай Боже, щоб усі наші боріння увінчалися перемогою. Дай Боже, щоб прийшли до влади ті, на кого так чекаємо і на кого так сподіваємося, щоб ми дочекалися тієї України, якої ми всі варті.

Ганна ШВЕЦЬ