2 березня в читальному залі Шполянської центральної район-ної бібліотеки відбулася зустріч керівників району та міста з ветеранським активом Шполянщини. Голова Шполянської райдержад-міністрації Володимир Потапенко, голова районної ради Олександр Кузуб та міський голова Сергій Кравченко розповіли ветеранському активу про основні здобутки в управлінській роботі та ознайомили із найважливішими планами на найближчий період, взяли до уваги ряд пропозицій та порушених існуючих проблем. Такі зустрічі з ветеранами району заведено проводити декілька разів на рік. Окрім представників районної ради ветеранів війни і праці, у заході взяли участь також голови районних організацій Товариств сліпих та глухих — Зінаїда Катриченко та Світлана Дудка, які висловили подяку за предметну допомогу людям з цих громадських осередків.
Володимир Потапенко стисло розповів про нинішню ситуацію в розрізі галузей і сфер життя. Зокрема, наголосив на пріоритетному напрямку — легалізації та збільшенні числа робочих місць, де помітними є позитивні зрушення завдяки керівникам підприємств різних форм власності. Важливою є концентрація зусиль підвищення рівня функціонування соціальної сфери. Так, нині завершується монтаж обладнання на реконструйованих очисних спорудах на території центральної районної лікарні. Коштів, виділених шляхом співфінансування обласного, районного та міського бюджету у зв’язку зі стрімким зростанням рівня інфляції, не вистачило, тож потрібно ще вишукувати понад 1 млн. гривень для остаточного введення в дію цього об’єкта.
Як зазначив Володимир Потапенко, загалом шполянська лікарня має високі показники на тлі інших лікарень області, тут гарне харчування, проведені якісні сучасні ремонти відділень, харчоблоку. Підтримуються також і сільські заклади охорони здоров’я, жоден з них не закрито. Нині є намір докласти зусиль для придбання потрібного медобладнання — колоноскопу. Придбаний коштами соціальних партнерів з ГК «ЛНЗ» минулого року сучасний флюорограф дає тепер змогу виявляти хворобу на ранніх стадіях, що дає шанси повністю вилікувати людину.
Щодо навчальних закладів, то за словами керівника району, хоч і збережені всі сільські школи, але доведеться таки 7 з них реорганізувати. Озвучено плани і в галузі спорту — реконструювати стадіон в мікрорайоні колишнього цукрозаводу, монтаж на його території тренажерів. Відмічено і той факт, що на урядову гарячу телефонну лінію не надійшло жодної скарги стосовно оформлення субсидій.
— Разом з тим, слід визнати, що рівень життя людей падає. Чекати якоїсь допомоги зверху не доводиться, тож намагаємося на місці самі вирішувати безліч проблем, — додав голова райдержадміністрації.
Голова районної ради Олександр Кузуб детальніше розповів про виконання і планування районного бюджету. Тут теж існує багато складних дилем, які потрібно спільно розв’язувати — маємо 3,5 мільйона гривень дефіциту у поточному році.
— Працюємо над збереженням робочих місць для медпрацівників та недопущення зменшення кількості ліжок у ЦРЛ, — сказав Олександр Миколайович, який вважає, що підхід до оптимізації ЦРЛ буде виваженим, таким, що не призведе до загрозливих втрат.
Міський голова Шполи Сергій Кравченко детальніше зупинився на роботі комунальних служб, які під-далися деякому реформуванню з метою підвищення якості надання послуг населенню. Придбано нещодавно дві одиниці обслуговуючої техніки, що дає змогу якісніше прибирати сміття з вулиць міста, розроблено проектно-кошторисну документацію та виділено кошти з міського бюджету в сумі 200 тисяч гривень на громадську вбиральню, яка буде знаходитись на першому поверсі готелю «Шпола-центр».
— До першого червня — Дня захисту дітей готуємо приємний сюрприз для дітвори — видозмінений дитячий міський парк, де буде реконстру-йований фонтан із світломузикою, територія прикрашена казковими героями та портретами національних героїв, — поділився своїми проектами Сергій Володимирович. — Готуємося до початку наведення благоустрою, увагу приділимо цвинтарям, ліквідації смітників, також заасфальтуємо дороги на 3-х вулицях, проведемо поточні ремонти доріг, вже до 1 травня (Великоднього свята) 26 вулиць будуть освітлені.
Також міський голова повідомив про те, що відтепер ремонтні роботи на дорогах проводитимуть не підрядники-посередники, а праців-ники КП «Благоустрій», що раціоналізує витрати.
— Ми працюємо за схемою: громада-бізнес-влада, — наголосив Сергій Кравченко.
В свою чергу ветерани висловлювали свої зауваження щодо життєдіяльності міста і району, ставили запитання. Юрія Фартушного, зокрема, хвилює стан міського цвинтаря, що по вулиці Корнійчука, де знаходиться будинок Цадика — іудейського лідера, куди щороку приїздять паломники. Міський голова запевнив ветерана, що за цим об’єктом вже закріплений працівник-комунальник, який відповідатиме за санітарний стан на цій території, а стан доріг поступово приводитимуться до задовільного.
Віктор Денисюк поцікавився, чи є важелі впливу на тих керівників підприємств, які платять низьку за-робітну плату працівникам, на що голова райдержадміністрації відповів: «Будуть невдовзі висвітлені у засобах масової інформації всі прізвища таких недобросовісних роботодавців». Також порушувалися питання високих цін на товари повсякденного вжитку, медикаменти тощо. Потреби громадських організацій сліпих і глухих теж поставлені на контроль влади: першим потрібно віднайти приміщення замість нинішнього аварійного, що знаходиться на околиці міста, а другим — придбати телевізор та мікрохвильову піч.
Наталія СТОРЧАК (фото автора).