Фахівці служби у справах дітей та Центру надання соціальних послуг Шполянської міської громади провели профілактичні бесіди з батьками у сім’ях, де діти мають проблеми з відвідуванням закладів загальної середньої освіти. Такі родини працівники відвідали 23 квітня.
Як зазначає, начальниця служби у справах дітей Шполянської ТГ Валентина Кучерява, на пропуски шкільних уроків учнями без поважних причин фахівці реагують одразу, коли отримують повідомлення із закладів загальної середньої освіти (ліцеїв, гімназій) чи санаторної школи.
“У міській раді діє комісія з питань захисту прав дітей, яка розглядає всі проблемні ситуації учнів і учениць, що не досягли повноліття. Проводимо роботу з батьками, — розповідає Валентина Миколаївна. — Також за потреби з фахівцями служби та соціального захисту населення виїжджаємо у сім’ї, аби з’ясувати обставини, чому дитина відсутня на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин ”.
Керівниця служби у справах дітей каже, що з початку поточного року отримали 11 звернень від закладів освіти міської громади. Їх всі розглянули, провели профілактичні бесіди зі школярами, з батьками чи опікунами. Результати ефективні: діти виправляють свою поведінку, продовжують процес навчання. Валентина Кучерява додає, причини пропусків занять бувають різні, наприклад, у підлітків виникає небажання просто вчитися і це не означає, що дитина з неблагонадійної родини.
“Потрібно враховувати, що зараз війна, яка дуже впливає на дітей. Ми завжди це враховуємо, допомагаємо учням впоратися з емоційним і психологічним станом”, — підкреслила Валентина Кучерява.
Служба у справах дітей наголошує, що батьки несуть відповідальність за відсутність дитини на заняттях у школі та онлайн-заняттях без поважних причин упродовж десяти та більше днів. Якщо дитина має систематичні пропуски в навчанні, батьки притягуються до відповідальності за частинами 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.