Хто підпадає під декларування доходів

Смілянська ОДПІ інформує, що з 1 січня по 3 травня триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року. Обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи виникає у громадян у разі:

• провадження незалежної професійної діяльності;
• отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб — резидентів або нерезидентів);
• отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші);
• отримання доходів від операцій з інвестиційними активами;
• отримання іноземних доходів;
• інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Декларацію про майновий стан і доходи слід подавати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).

Подати декларацію можна особисто або за допомогою уповноваженої особи; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення — не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк її подання); а для підприємців — за допомогою Електронного кабінету.

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2016 року.

Додаткову інформацію, детальні консультації та допомогу декларанти можуть отримати у найближчому центрі обслуговування платників.

Продав майно —
склади декларацію
Громадяни, які у 2016 році отримали доходи від продажу рухомого та/або нерухомого майна, по договорах дарування, спадщини, оренди, обміну та не сплатили податку на доходи фізичних осіб і військового збору, зобов’язані до 3 травня 2017 року скласти декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік, обов’язково нарахувати із вказаних доходів зобов’язання з ПДФО та військового збору і сплатити вказану суму до бюджету.

А коли звільняють
від обов’язку?
Не потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік особам, які отримували впродовж звітного року доходи від двох та більше податкових агентів. У зв’язку із впровадженням з 2016 року ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодексу, у вказаних платників за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання декларації.