Хто прагне залишити без роботи триста шполян і ліквідувати значне джерело доходу до місцевого бюджету?

Із приходом разючих політичних змін у нашій державі вже в березні нинішнього року у Шполі з’явилися чутки про те, що на місцевому заводі запасних частин необхідно припинити виробництво комплектуючих, що забезпечують боєздатність військової техніки Росії, яка використовується у війні з Україною. Головним активістом, який прагне дестабілізувати ситуацію на підприємстві, є ко-лишній його директор.

Навесні газета «Шполяночка+» оприлюднила репортаж із цехів заводу та інтерв’ю заступника директора Олега Єрьоменка, який запевнив громаду у тому, що немає перед-умов до закриття підприємства чи його продажу. Матеріально-технічна база повністю збережена, нічого не вивозиться і не продається. Основна продукція, на яку є замовлення, — запасні частини до вагонів метро та рельсового транспорту.

Днями до редакції надійшла інформація про підготовку пікету біля заводу запасних частин від організації «Самооборона Майдану»… зі Сміли. Однак захід не відбувся, а 4 серпня 2014 року на всеукраїнському каналі «Інтер» було продемонстровано сюжет про Шполянський завод запасних частин, який звинувачено у постачанні до Росії комплектуючих для зенітно-ракетних установок «Бук». Цей ролик швидко був розповсюджений у віртуальних соцмережах. Головним свідком-оповідачем у телевізійному випуску новин «Подробиці» виступив той же небайдужий колишній директор, який вважає, що його було звільнено три роки тому за те, що почав цікавитися, чому українське підприємство працює на оборону чужої держави. За його словами, військовими замовленнями у них займалася окрема людина, сторонніх до цього не допускали, бо надто відповідальне завдання дала Москва. Виходить директор заводу вважався сторонньою людиною і не бачив, що виготовляється на підприємстві?

Для керівництва району у всі часи вагомим і пріоритетним завданням було зберегти робочі місця на підприємстві, яких нині — майже 300, а до всього ж завод є одним із найбільших платників податків до місцевого бюджету. Лишитися такого вагомого джерела доходів означає підірвати економіку району, створити зону соціальної напруги. Такої ж позиції дотримуються в райдержадміністрації і сьогодні. Як повідомила перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ірина Береза, журналісти телеканалу «Інтер» до місцевих органів влади за коментарями не зверталися, тож інша соціальна сторона питання висвітлена у сюжеті не була.

У Черкаській облдержадміністрації, ясна річ, без попереднього з’ясування обставин прокоментувати ситуацію теж не змогли . Хоча підприємством прозоро та постійно, у встановлені звітні періоди, надається в обласне статистичне управління інформація про перелік продук-ції та інше.

Працівники ж заводу у шляхетні наміри колишнього директора не вірять, вважають його дії лицемірними, оскільки зараз ведеться розслідування порушеної Службою безпеки України кримінальної справи, у якій обвинувачуються у контрабанді товарів до Росії посадові особи підприємства. До речі, прапори сусідньої держави, яка згодом стала агресором для нашого народу, пан директор у свій час розвішував не лише на території підприємства, а й у селі Межигірка.

На думку громади головна ціль такого «патріотичного» виступу у засобах масової інформації полягає у тому, щоб знищити підприємство з метою наживи на його дорогоцінній базі. Саме цього найбільше остерігаються прості працівники, які можуть залишитися без роботи. Готові зібрати підписи трудового колективу і писати звернення до вищих органів влади на свою підтримку.

Щоб подібна доля не стала реальністю для такого важливого для України підприємства, і справді нинішньому його ке-рівництву, можливо, спільно з керівниками району та області потрібно провести масштабну роботу в частині отримання нових замовлень з українських ринків. Це непроста справа, але варта того, щоб попередити соціальну і економічну локальну кризу на Шполянщині.

Наталія СТОРЧАК.