Хто залишить дітей без харчування?

До редакції газети «Шполяночка+» звернулися батьки учнів молодших класів міських шкіл з кричущим фактом – їх змушують платити за харчування своїх дітей.

Відомо, що пільгове харчування дітей 1-4 класів загальноосвітніх закладів завжди фінансувалося із державного бюджету.

Останні декілька років це навантаження було покладено на місцеві бюджети. Тож і в селах, і в місті кошти на це передбачаються сільськими та міським кошторисами. До сьогодні у жодної ради району не піднялася рука позбавити дітей молодшої школи безкоштовного харчування.

Чому ж з’явилися такі тривоги у батьків школярів Шполи?

Виявляється, кошти на пільгове харчування дітей 1-4 класів міська рада постійно виділяє і вчасно перераховує відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації.

Торік всього було перераховано 648 тис. грн. На сесії міської ради 23 грудня минулого року було виділено 203 тис. грн, а 17 лютого поточного року додатково виділено ще 200 тис. грн. Таким чином, 10 лютого перераховано субвенцію на безкоштовне харчування дітей молодших класів у сумі 100 тис. грн, а 24 лютого — 103,5 тис. грн. Незважаючи на це кошти на рахунок РайСТ (організація, яка забезпечує харчуванням шкіль ні заклади, - ред.) так і не надійшли, про що зазначила і голова правління РайСТ Наталія Онищук, яка стверджує, що в цьому році жодної копійки до бухгалтерії підприємства так і не надійшло.

 «Шполяночка+» звернулася до міського голови Сергія Кравченка, який щиро подивувався проблемі та зауважив:

— Міською радою вчасно проведено всі необхідні дії по виділенню та перерахунку коштів. Але для мене залишається не зрозумілим, чому профільний відділ РДА досі не перерахував їх організації, яка забезпечує харчування школярів, — дивується Сергій Володимирович. — Я звернувся з цим питанням до начальника відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації Павла Вербівського, який пообіцяв розібратися. Але й до сьогодні директорів шкіл і батьків вводять в оману – нібито міська рада не дає грошей. Та це відверта брехня!

На підтвердження своїх слів, міський голова показав платіжні документи, на яких стоять штампи управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі, які свідчать про те, що кошти на безкоштовне харчування дітей 1-4 класів міських шкіл знаходяться на рахунку райдержадміністрації. Копії цих документів є в редакції газети. То чому ж керівництво району не поспішає розрахуватися із РайСТ? Невже політичні перегони настільки затьмарили совість керманичів району, що вони навіть не гребують маніпулювати інтересами дітей?