Протягом багатьох років жителі південно-східного масиву міста Шполи жили у щоденних клопотах про те, як забезпечити родину питною водою, оскільки вода у криницях годиться лише для технічного використання.
Вирішенням цієї проблеми переймалися представники всіх політичних каденцій протягом років незалежності.
Неодноразово це питання порушувалося на рівні різних політичних баталій та використовувалося як одним із пунктів «Обіцяю зробити» передвиборчих програм чи не усіх представників шполянського політикуму. Та до сьогодні залишалися обіцянками-цяцянками.
Та 18 липня 2017 року під час засідання сесії Шполянської міської ради, в ході якої, депутати прийняли рішення не лише про внесення змін до міського бюджету на 2017 року за підсумками І півріччя, а й цим рішенням спрямували кошти на ряд господарських питань та покращення інфраструктури міста. Так, перші 500 тис. грн. виділено на будівництво мережі та споруд водопроводу на південно-східному масиві (вулиці Грушевського, Франка, Каландирця, частина Кондратюка і Лебединської та інші). Роботи розпочнуться вже за кілька днів.
Наприкінці минулого року, наприклад, голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, зібравши представників різних політичних партій за «круглим столом», обіцяв взятися за вирішення цієї проблеми особисто разом із директором департаменту екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації Оленою Звягінцевою. Але далі порожніх політичних спекулятивних розмов справа не пішла. А суттєво зрушити важкого воза з місця вдалося лише депутатському корпусу нинішнього скликання на чолі з міським головою Сергієм Кравченком. І це при тому, що ані він, ані його команда обіцянками не розкидалися, а ретельно вивчали можливості для вирішення цієї надзвичайно загрозливої екологічної проблеми. На кону перебуває і людське здоров’я, адже споживати воду в мікрорайоні, постраждалому від діяльності колишньої сільгоспхімії, неможливо.
— Ще з січня розпочали впритул займатися вирішенням цього важливого для життєдіяльності шполян питання, проведено коригування проектно-кошторисної документації, яка з 2007 року вже застаріла, — пояснює міський голова. — Кошти в майбутньому ще виділятимуться частинами на повну реалізацію згаданого проекту.
Тож жителі згаданих вище вулиць невдовзі стануть свідками початку ліквідації їх головних незручностей та будівництва нового водогону, про який із року в рік точиться безліч розмов, а реально взялися до роботи лише за нової команди, якій довірили владу на наступні п’ять років.
На капітальний ремонт пральних кімнат дитсадка «Сонечко» на позачерговій сесії депутати виділили 230 тис. грн., а на початку року в дитсадку «Зірочка» за бюджетні кошти міської ради в сумі 300 тис. грн. та в «Ялинці» — 225 тис. грн., здійснено капітальний ремонт туалетних кімнат.
1 млн. 900 тис. грн. підуть на капітальний ремонт доріг: завершення в повному обсязі робіт по вулиці Терешківській, продовження їх по вулицях Лозуватській (в частині за стадіоном «Колос») та Іванівській.
Продовжаться роботи і по укладанню плитки на тротуарах в центрі Шполи — 150 тис. грн. виділено на оновлення тротуарів по вулиці Соборній: зі сторони офісів банку «Аваль» та РайСТ і від приміщення РАГСу до районного будинку культури. Таким чином, Шпола поступово набуває красивого естетичного вигляду, перетворюється на затишне привабливе європейське містечко.
Наталія ДАВИДЕНКО