Коли і як можна отримати ID картку

Згідно з новим законодавством, по досягненню 14-річного віку кожен громадянин України зобов`язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт виготовляється у формі ID картки, що містить безконтактний електронний носій.

Як отримати такий паспорт та які документи для цього необхідно подати, розповідає завідувачка Шполянського районного сeктору УДМС України у Чeркаській області Валентина Щіпанська.

Для отримання такого паспорта особі, яка досягла 14-річного віку, протягом одного місяця слід звернутися особисто до міграційної служби за адресою вул. Волонтерська, 24 у м. Шпола з відповідними документами:

оригіналами свідоцтва про народження дитини, ІНН; довідкою № 13 (взяти у міській (сільській) раді за місцем реєстрації); паспортом громадянина України 2-х батьків або 1-го з них (у разі, якщо представником є опікун, піклувальник— паспорт та інші підтверджуючі документи).

Працівники міграційної служби засобами зв'язку ЄІАС УМП під час прийому відцифровують образ обличчя особи, підпис особи та відбитки пальців рук. Тут же скануються всі потрібні документи. Потім, після проведених перевірок, заява направляється на друк до центру персоналізації. Залишається лише чекати виготовлення ID- картки.

14 літні отримують такий документ безкоштовно, на 4 роки, до виповнення 18 років. Наступне оформлення вже платне — 279 грн. Потім цю картку треба буде поновлювати через кожні 10 років.

Окрім оформлення паспорту 14-літнім ID-картку може оформити особа, яка досягла 25-ти або 45-ти років (за бажанням); при втраті/крадіжці, пошкодженні, непридатності для подальшого використання, у зв'язку зі зміною інформації (заміжжям, зміною персональних даних).

Ті, хто складатимуть ЗНО, без ID-карти не будуть допущені до нього. Тож слід подбати про це заздалегідь, не відкладати візиту до міграційної служби: подати вчасно необхідні документи і отримати паспорт.

Також слід зауважити на необхідності звернення до Центрів надання адміністративних послуг особам, які досягнули 25 та 45-річного віку протягом місяця для вклеєння фото в паспортний документ, оскільки після закінчення місячного терміну досягнення віку їм необхідно здійснювати обмін паспорта в вигляді книжечки на ID-картку.