Коли не зважаєш на другорядне, не спіткнешся об головне

    Депутати районної ради одностайно дали згоду на передачу освітніх та медичних установ в комунальну власність Шполянської об’єднаної територіальної громади.

   Одними з основних пунктів порядку денного чергової вісімнадцятої сесії  районної ради VII скликання стали питання, які тривалий час були на слуху  у шполян. А саме — про надання згоди: на передачу в комунальну власність Шполянської ОТГ медичних установ та навчальних закладів, що розташовані на території ОТГ та які знаходяться на балансі Шполянської районної ради.

   Найбільшим каменем спотикання серед цих питанням, як і очікувалось, став Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат. «Шполяночка +» вже писала про опір представників райдержадміністрації, які, не зважаючи на вимоги законодавства, не хотіли віддавати установу на баланс новоствореної Шполянської ОТГ. Тож, під час обговорення питання голова райдержадміністрації, депутат районної ради Володимир Потапенко  знову підняв питання недоцільності передачі комплексу, висловлюючи  занепокоєння щодо майбутнього використання у МНВК шкільних автобусів для перевезення дітей у села району та їх ремонту.  Також однією із причин такого небажання стало питання використання вантажних автомобілів, на яких діти вчаться водійській справі та, як виявилось, використовуються господарською групою відділу освіти райдержадміністрації для нагальних потреб. Присутній на сесії міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко зазначив, що всі ці питання будуть враховані при укладанні договорів оренди приміщень чи транспортних засобів, згідно чинного законодавства, і що у схожих ситуаціях досі жодних проблем  у міської ради не виникало.

    Директора міського НВК№1 Феодосія Костюковича зацікавило питання щодо контролюючих функцій  новоствореного відділу освіти у міській раді  Шполянської ОТГ,  котрий  не має юридичного статусу, та призначення на роботу працівників освітніх установ.

   — Ми формуємо нову модель освіти,  в якій відповідно будуть і нові підходи до  роботи галузі. Тож працівники відділу освіти Шполянської ОТГ не  виконуватимуть функцій контролюючих органів, а працюватимуть менеджерами, які консультуватимуть і надаватимуть допомогу. Призначеннями ж  чи звільненнями кадрів займатиметься керівник освітньої установи, — наголосив Сергій Кравченко.

   У питанні щодо передачі до комунальної власності Шполянської міської ради закладів охорони здоров’я було нагальним зберегти цілісність  Шполянського центру з надання первинної медико-санітарної допомоги.

   На захист збереження цілісності  Центру надання первинної медико-санітарної допомоги виступила головний лікар установи Наталія Качан, яка навела безліч аргументів і висловила прохання медиків району первинної ланки прислухатися до них та зберегти цілісність установи.

  Єдиним депутатом, хто залишився «німим» до заклику медика став Володимир Потапенко, голова райдержадміністрації, який у даному питанні проголосував проти. Вcі ж інші депутати, відкинувши усі другорядні причини, які могли б стати на заваді у прийнятті важливого та доленосного для основних бюджетних галузей Шполянщини рішення, дійшли згоди, проголосувавши одноголосно: «ЗА!»