ПРАВДА ЖИТТЯ
Минулої суботи біля приміщення районної організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) було доволі велелюдно — тут відбувалася ХХ звітно-виборна конференція районної ради УТМР. У самому приміщенні гуло, як у розбурханому навесні бджолиному вулику, — опівдні розпочалася реєстрація делегатів конференції.
Представництво на зібранні — один делегат від 10 мисливців. Оскільки на Шполянщині є понад 400 діючих мисливців, на конференцію було обрано 41 делегата. Один із делегатів з невідомих причин на засідання не з’явився, тож право брати участь у голосуванні отримали 40 осіб.
Вся інтрига конференції, як розповідали у колі мисливців, полягала в тому, що обласне керівництво УТМР та голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко вже давно хотіли змінити нинішнього очільника районної організації мисливців та рибалок, принципового і амбіційного Олега Слободяника. Чим же не вгодив керівник мисливців та рибалок району, який за час перебування на посаді зумів-таки навести лад у мисливських угіддях Шполянщини, поставив боротьбу з браконьєрами на належний рівень та користується авторитетом і повагою у мисливців району? Чи не принциповістю, якою славиться на весь район? У людини, яка у числі перших добровольців-захисників кордонів України була в зоні АТО, почуття патріотизму і справедливості не відняти.
Місяць тому шанси обрати іншого, вигідного, кандидата на посаду голови районної організації УТМР оцінювалися як «60х40» на користь Олега Слободяника, напередодні ж конференції — «50х50». Як нині модно говорити — «фіфті-фіфті». Щоб схилити шальки терезів на «свою користь», опоненти пана Олега вирішили у Матусові створити нове мисливське товариство — тобто, первинну організацію у кількості близько сорока осіб. Деяких мисливців терміново «перереєстрували» з Черкаського до Шполянського району. Голоси чотирьох делегатів від матусівців мали дати перевагу «опозиціонерам» над Олегом Слободяником. Матусівські мисливці провели кілька зібрань, які виявилися нелегітимними. Але на одному з протоколів поставив свій підпис і голова Черкаської обласної організації УТМР Анатолій Окіпняк, таким чином «посприявши легітимності».
Головним рупором новоствореної структури на зібранні виступив начальник Шполянського управління з експлуатації газового господарства Володимир Кравченко. За всі питання, що перебували на порядку денному, він або не голосував, або утримувався. Впродовж дебатів висував звинувачення на адресу пана Слободяника: то, нібито, в корупції — через придбаний диван в кімнату відпочинку, то через відсутність майданчиків для вигулювання і навчання мисливських собак, то через зношений автомобіль, то ще через щось інше.
Голова Черкаської обласної організації УТМР Анатолій Окіпняк, у свою чергу, загострив увагу на укладанні договорів з орендарями земельних ділянок та звинуватив Олега Слободяника у тому, що той не налагодив належної співпраці з «найкрутішим» на Шполянщині іноземним інвестором Фредеріком Шавіньї, який, за словами пана Окіпняка, і гнізда для качок створив, і вольєри для тварин в урочищі Сухий Яр поробив, і всіх бажаючих пополювати і порибалити туди пускає. І все наче б нічого, якби не численні скарги шполян на неможливість потрапити на риболовлю до Сухого Яру!
Проте на цьому звинувачення не закінчились. Не менше обурювало Анатолія Окіпняка і те, що Олег Слободяник не має поваги до нього, Анатолія Окіпняка, адже особисто обзивав його, і голову президії Всеукраїнської ради УТМР, заслуженого лісівника України Миколу Шуляра, і голову Шполянської районної державної адміністрації Володимира Потапенка сепаратистами.
Можливо було за що?
Через принципову позицію пана Олега не відхилятися від букви закону з’явилися зайві проблеми і в голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, якому не хочеться псувати стосунки з тим самим Шавіньї.
Звітуючи про роботу УТМР, Олег Слободяник поінформував присутніх про підсумки господарювання за минулий рік (зароблено 322 тис. 165 грн.) — найбільше за час існування товариства.
«Розклав по поличках» суми коштів — скільки і на які цілі використано. Всі ці показники підтвердив у своєму звіті і заступник голови ревізійної комісії Микола Шевченко.
З оцінкою роботи районної ради за звітний період (від «відмінної» до «задовільної») виступили члени ради Іван Поштаренко, Сергій Міцкевич та інші. Вони відзначили багато позитивних моментів у роботі — значне збільшення кількості хутрового звіра та пернатої дичини в угіддях, організація підгодовування диких тварин в зимовий час, відстріл хворих тварин тощо.
Врешті-решт дійшли до виборів голови УТМР на наступний термін. На цю посаду було висунуто чотири кандидатури — Олега Слободяника, Сергія Кваші Олександра Габура і Олександра Марченка. Усі кандидати мали презентувати свої програми розвитку організації і першим мав виступати з цього приводу Олег Слободяник. Але він поступився цим правом іншим кандидатам.
Вони ж вирішили не використовувати цей шанс і несподівано дружно зняли свої кандидатури. Очевидно, зрозумівши, що їм нічого «не світить».
За єдиного кандидата, що залишився, делегати проголосували майже одноголосно — 38 «за», один утримався, один не голосував. Потім було обрано голову ревізійної комісії товариства — ним став Сергій Темник, а також делегатів на обласну конференцію в кількості чотирьох осіб — Олега Слободяника, Геннадія Бунзила, Олександра Тугая і Віталія Молчанова.
Наостанок хочеться привітати Олега Слободяника з обранням на новий термін (цього разу на 7 років) і побажати йому завершити те, що він уже розпочав. Але мене не полишає враження (хочу зазначити, що це моя особиста думка), що ця історія, назвемо це так, матиме «бурхливе» продовження.
Віктор КРАВЧЕНКО,
член Національної спілки журналістів України
(фото автора)