КВАСИМО КАПУСТУ

Капусту нашаткувати, викласти у містку посудину і посолити (за смаком). Перемішати, поки капуста не розм’якне. Щільно розкласти по банках, чергуючи нашатковану з цілим листям, яке потім піде на голубці. Зверху притиснути двома покладеними навхрест дощечками і покласти гніт. Через кілька годин, коли заквашена капуста осяде, можна додати ще свіжої, попередньо посоливши її.
У разі потреби можна додати трохи розсолу (30 г солі на 1 л води).

ПО-ГРУЗИНСЬКИ
На 10 кг капусти — 3—4 кг столового буряка, 3—6 стручків гіркого перцю.
Заливка: на 10 л води ― 0,5 кг солі.
Буряк обчистити, вимити й нарізати тонкими скибочка­ми. Перець подрібнити.
Невеликі качани капусти розрізати на 8 частин і укласти в підготовлену для засолювання ємність, перекладаючи при цьому її буряком і перцем. Залити гарячим розсолом. Якщо потрібно, щоб капуста була швидко готова, додайте в розсіл 6—8 ст. л. оцту.

З ЯБЛУКАМИ
На 10 кг капусти — 0,5 кг яблук, 25 г насіння кропу або кмину, 200—250 г солі. Зрілі кислі яблука (найкраще Антонівка) очистити від шкірки і серцевини, нарізати шматочками і змішати
з нашаткованою капустою. Все ретельно перетерти з сіллю, додати кріп чи кмин, щільно укласти і утрамбувати, щоб капуста пустила сік.
Можна покласти і цілі яблука, але вони повинні бути середньої величини. І кладуть їх після того, як капусту утрамбували, і вона вже пустила сік.