Лип’янко, раю мій земний!

Свято села 

    22 липня старовинна Лип’янка відсвяткувала чергову річницю з дня свого народження.

   День села — то свято особливе, адже об’єднує всіх і кожного, нагадує місцевим жителям про те, як багато праці та енергії вклали вони особисто у розвиток своєї маленької Батьківщини.

   — Ми запровадили традицію святкування Дня села у 2006 році, — розповідає сільський голова Сергій Іщенко, — нині святкуємо вдруге за моєї каденції. За рішенням сесії сільської ради, офіційно днем села вважається 16 червня, однак, у зв’язку з подіями щодо об’єднання, ми вирішили перенести свято на 22 липня. Основні кошти для проведення заходу було виділено з сільського бюджету, а спонсорську підтримку надало місцеве ТОВ «Трайгон Фармінг Харків».

   Актив сільської ради підготував на вищому рівні захід, аби влаштувати мешканцям та гостям феєричне гуляння. Для  малечі працювали різноманітні атракціони та розваги. Згодом відбувся тенісний турнір, переможцями якого стали Сергій Лєптєєв, Костянтин Думініка та Володимир Голець. На них чекали приємні подарунки.

   Також на святі була представлена оригінальна фотовиставка та виставка робіт тутешніх майстринь Оксани Стукаленко, Ніни Ткач, Любові Кацімон і Галини Козир. Не розчарувала й концертна програма. Зі сцени лунали музичні вітання у виконанні дітлахів, молоді, місцевих жителів та працівників Лип’янського СБК, а сільський голова Сергій Іщенко нагадав сторінки  історії створення села:

   — За спогадами старожилів, Лип'янку засновано у 1630–1670 роках. Назва села походить від стародавніх лип, які росли на місці поселення. Жителі, котрі оселилися в цій місцині, вирізали й корчували липи, про що свідчать назви полів — «корчівки». Спершу село складалося з хуторів (Задорожівщина, Заярівка, Ясівка та ін.), що простяглися вздовж берега річки Гнилий Товмач на відстані 8 км. Цікаво, що першим поміщиком у селі був князь Ксаверій Любомирський, який мав у своєму володінні декілька міст і сіл. Близько 1798 року Любомирський продав Лип'янку пану Висоцькому, а той перепродав поміщиці Чехурській (від якої збереглася назва вулиці Чехурщина), а також поміщикам Марковському й Суходольському. Незабаром Суходольський скупив усі володіння в Чехурських і Марковських, ставши єдиним володарем Лип'янки.

    Село Лип’янка стало ґрунтом для зростання таких видатних особистостей як Іван Гончар — лауреат Шевченківської премії, народний художник України, скульптор, етнограф;Борис Гончар — доктор історичних наук, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка; Іван Поліщук — Герой Радянського Союзу.

    Не оминули селяни й традиційного вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО та ветеранів Афганістану хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Т. Шевченка.

   — В організації свята взяло участь майже все населення, — розповідає директор Лип’янського СБК Любов Кацімон. — Допомогу надали працівники сільської ради, сільської бібліотеки, Лип’янського дитячого садка «Сонечко», Лип’янської ЗОШ І-ІІІ ст. та місцеві жителі. Загалом, ми намагались приділити увагу кожному, тому грамотами та подарунками були відзначені сільські активісти, працівники бюджетних установ, ветерани праці, місцеві підприємці.

    День села у Лип’янці виявився щедрим на гостей — до гостинної Лип’янки та її доброзичливих мешканців завітали почесні гості з Лебедина, а також голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко. Вони щиросердно привітали селян зі святом.

    На свіжому повітрі гадзині готували справжню кашу та інші смаколики, що додавало дійству певної затишності. Насправді, Лип’янка — це не просто типове українське село, а щось на кшталт великої дружньої родини. Напевне, кожен гість з перших хвилин перебування на святі відчув себе наче вдома, бо та домашня атмосфера огортає тебе невидимими обіймами і повністю поринаєш у дійство.

   — Хотілося б відзначити те, як багато сільський голова зробив для добробуту села. Він постійно тримає структуру в порядку. От і нині допоміг організувати таке чудове свято. Усе упорядковано на вищому рівні, —підвела підсумок місцева жителька Любов Панасюк.

    По завершенню концертної програми з розважальною метою для молоді було влаштовано дискотеку та проведено лотерею, а закінчилось торжество грандіозним феєрверком.

   Сучасна Лип’янка може пишатися тим, що тут народжуються і зростають покоління талановитих і працелюбних українців, які змінюють обличчя України. Разом лип’яни — це єдина і велика сім'я, яка прагне створити зручні й комфортні умови для життя.

Тетяна ХИМЕНКО