Літо в повному розпалі. Надворі липень… Як тільки не називали цей місяць: і грозник (від частих гроз), і страдник (дуже вже жарко!). Це найспекотніша і найсухіша пора року. На полях починають жнивувати. Саме час насолоджуватися благодаттю природи, адже все живе наповнене яскравими фарбами, розноситься стиглий аромат ягід, що достигають, польові грядки обдаровують щедрими плодами, ліс — ягодами, лікарськими рослинами, а після раптового дощу ще й грибами.
У народному календарі цей місяць величають «червоним літом». Цвітуть квіти, зростає насіння, природа ділиться частиною себе, віддаючи найсвіжіші подарунки родючості.
Та у господарів і зараз турбот вистачає. Які ж роботи на часі?
Пора готувати сховище
Сховища і погріба просушують, очищають від сміття і дезінфікують хлорним вапном (400 г / 10 л води) за 40 днів до закладки овочів. Після цього ще раз провітрюють, просушують і білять дерев'яні покриття сумішшю негашеного вапна і мідного купоросу. Долівку посипають вапном. Заготовляють свіжий пісок для зберігання коренеплодів.
Осені не чекаємо
Якщо на плодових деревах стали помітні засохлі сучки і гілки, приступайте до їхього випилювання. Їх дуже добре видно на тлі зеленого листя, тому не чекайте осені.
Щоб поліпшити зимостійкість
Необхідно припинити рідке підживлення дерев коров'яком, пташиним послідом або азотними добривами, а також розпушування пристовбурних кіл. Ці агроприйоми призводять до зменшення зимостійкості рослин.
Сидерати на підхваті
Не давайте ґрунту пустувати. За один сезон на вільній ділянці можна виростити кілька поколінь сидератів, в результаті чого ґрунт швидко відновлює свою родючість. Дуже важливо використовувати сидерати на ділянках, на яких щороку вирощується одна і та ж культура, а органічні добрива майже не вносяться. Наприклад, картопля. Тому після збирання картоплі висійте сидерати. Найкращими для цього овоча будуть бобові: горох, віка, люпин, буркун, люцерна.
Дещо можна і посіяти
Липень — час формування та збору врожаю більшості культур. Разом з тим зараз можна посіяти скоростиглі культури: різні види салатів, кріп, кінзу, крес-салат, редиску, шпинат. Для цих рослин не треба спеціальних грядок, вони можуть рости як ущільнювачі інших культур: озимого часнику, цибулі на ріпку і т.д. Наприкінці місяця цибуля і часник покинуть свої грядки, а салати, зелені культури ростимуть вам на радість і поповнюватимуть вітамінний запас.