У кімнаті для інклюзивного виховання дитсадка «Калинка» новенька стеля

Міський дитячий садок № 5 «Калинка» поки єдиний в Шполянській громаді заклад дошкільної освіти, який спеціалізується на впровадженні інклюзивного навчання. Наразі у садочку є дві інклюзивні групи, які відвідує троє діток з особливими освітніми потребами.

За словами директорки ЗДО № 5 «Калинка» Людмили Струк, створення таких груп це крок назустріч дитині через новий підхід до виховання та навчання. Для цього у садочку є ресурсна кімната, яка правильно облаштована під інклюзивну групу — забезпечена необхідними навчально-методичними посібниками, дидактичними матеріалами, обладнанням для занять та ігор.

Сьогодні за кошти міського бюджету в ресурсній кімнаті закінчили ремонт стелі, яку від радянських часів не осучаснювали, встановили нове, якісне освітлення. До кінця тижня працівники відновлять комфортний простір після ремонтних робіт, звиклий вихованцям інклюзивних груп.

– Важливим є те, щоб не дитина підлаштовувалась під систему, а щоб система враховувала її потреби. Дуже приємно, що наша місцева влада розуміє переваги інклюзивної освіти у дошкільному закладі. Цікавиться створенням і підтриманням умов для даних діток та систематично виділяє на це кошти, – зазначила Людмила Михайлівна.