LNZ Group став лідером по зрошувальним системам на Черкащині

Агропромхолдинг LNZ Grouр розширює число своїх зрошувальних систем і вже в наступному році поливні площі збільшаться на кілька сотень гектарів. Про це йдеться в прес-релізі компанії. На підприємстві вважають, що це інвестиція в майбутнє, без якої неможливий розвиток насінництва. Такому напрямку роботи фахівці підприємства приділяють значну увагу, особливо на землях центрального кластера (Черкаська і Сумська області). Тільки таким чином вдається мінімізувати ризики, які можуть виникнути через посуху. «Наприклад, на полях Сумщини під поливом у нас знаходяться понад півтори тисячі гектарів, на Шполянщині — дві тисячі. Розширюємо ми їх щорічно, а починали з трьохсот гектарів. Це недешева технологія. Інвестиція в один гектар обходиться нам в межах $2500. Але тільки так можна розвивати таку галузь як насінництво, оскільки полив забезпечує якісний і стійкий урожай», — розповідає директор з аграрного виробництва LNZ Grouр Роман Франчук.

Саме в Черкаській області поливні системи, що належать LNZ Grouр, — одні з наймасштабніших і найдорожчих у цьому регіоні. Фахівці підприємства кажуть, що цього мало і вже наступного року площі поливу планують розширити. На 300 га збільшаться поливні площі Сумського кластера. На стільки ж збільшать полив і на землях Шполянщини.

Без поливу залишаються землі лівобережжя, оскільки там немає природних водойм, кажуть у LNZ Grouр. Тому на місцевих полях вирощують культури, які потребують постійного зволоження.