Наприкінці квітня минулого року на Південний полюс відправилась чергова українська експедиція. У її складі є 30-річний уродженець Лисянки Олександр Полудень. Він – метеоролог. Спеціаліст живе із колегами на українській станції «Академік Вернадський» в Антарктиді та досліджує озонову діру. Про це інформують «Вісті Черкащини».
– Один із плюсів роботи, – розповідає він, – вікна мого кабінету виходять прямо на озеро, де купаються зграї пінгвінів. Там дорослі навчають плавати своїх дітей, перш ніж ті почнуть пірнати в солону воду. Після роботи є спортзал, снігоходи, велика колекція вінілових пластинок і всякої всячини для відпочинку. Хто хоче, то на лижах катається, хтось на риболовлю ходить. Мені більше останнє подобається. Ловлю нототенію і льодову щуку. Клює прекрасно. Ще лазня є з виходом прямо в океан. Є бар «Фарадей». Щосуботи ми одягаємо строгі костюми, повар накриває святковий стіл. Цього дня можемо піти в бар. Керівник видає нам алкоголю стільки, скільки вважає за потрібне.
Харчів полярникам вистачає, а от прісної води для особистої гігієни обмаль. Щоб опріснити її з океану, потрібно чимало часу. Тому, щоб покупатися, чоловікам доводилося чекати і не вихопити зайвого зі своєї «пайки». Із комфортом у приміщенні станції все добре. Її мешканці спокійно ходять у шортах і капцях. Проблем із зв'язком на станції немає. Є телефон і електронна пошта. Тільки от задоволення це не дешеве. Хвилина розмови – 1 долар 20 центів. 1 мегабайт даних – 8 доларів. Щомісяця витрачаю по 1000 гривень на спілкування.
Олександр зізнається, що у відрядженні йому щомісяця нараховують мінімальну зарплату і 720 гривень щоденних «відрядних». Минулого року платили 360 гривень добових.
Полудень планує отримати спеціальну відзнаку полярника. Для цього йому необхідно ще раз відправитися в Антарктиду. Після прибуття в Україну він повернеться до роботи в Київську геофізичну обсерваторію