Материнський талант передався і дітям

Творчий вечір майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, художника-оформлювача районної бібліотеки Ольги Задворської, який нещодавно відбувся в читальній залі районної бібліотеки, ще раз довів слушність вислову, що талановита людина талановита у всьому.

І дійсно, пані Ольгу можна назвати людиною з багатогранним світом, їй під силу все, за що береться вона.

А ще — Ольга Іванівна надзвичайно щира, добра і приємна жінка, на яку, як зазначила директор Шполянської ЦБС Наталія Мазур, просто неможливо образитись, бо її серце наповнене добром і любов’ю, які вона дарує усім, хто поруч. У колективі свою колегу поважають, тут майстриня отримує моральну підтримку.

Свій вільний час Ольга Іванівна наповнює творчістю, із задоволенням поринає у будь-яку роботу, розчиняючись у процесі, наповненому фантазією, приємними емоціями та почуттями.

Як зазначають колеги Ольги Іванівни, її роботами завжди захоплювалися учасники різноманітних виставок декоративно-ужиткового мистецтва, фестивалів народної творчості, що проводилися у Чигирині, Каневі, Черкасах. Ольга Задворська була відзначена грамотами та нагородами за багаторічну творчу діяльність зі збереження культурної спадщини та вагомий внесок у розвиток української національної культури. Вона є автором прапора Шполянського району, розробила ескіз для 5-метрового рушника «Шполянщина — географічний центр України».

Та найголовніше те, що материнський талант до малювання Ольга Іванівна передала у спадок своїм трьом дітям. Старший син Влад став професійним художником, його картини неодноразово демонструвалися на районних святах. Нині в районному краєзнавчому музеї діє виставка Влада Задворського, а сам він займається розписом одного з храмів Києва.

Донька Юлія свій хист до малювання поєднала зі своєю професією — вона займається художнім розписом нігтів.

Найменший — Артемко, який також успадкував творчий материнський вогник, став переможцем обласних конкурсів «Книга пам’яті мого роду» та «Дитячі історії про головне», де проявив і свій дитячий хист до малювання.

Того дня героїня творчого вечора, який його організатори назвали «Чарівниця декоративно-ужиткового мистецтва», представила виставку своїх робіт, які, дійсно, зачаровували присутніх своєю неповторністю, польотом фантазії, в яких відчувалась внутрішня любов майстрині до всього, за що бралися її руки.

Творчий вечір став справжнім святом краси для присутніх. Тож доречними були і щирі вітання Ользі Задворській від заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолія Лозового, директора централізованої бібліотечної системи Наталії Мазур, художника, керівника малої Академії мистецтв Кобзаря з м. Городище Олекси Близнюка, які бажали майстрині нових творчих пошуків, натхнення і здійснення бажань. А одне з них вже здійснилося прямо на вечорі. Ольга Іванівна отримала в дарунок органайзер, про який давно мріяла, і який є незамінним предметом в її творчій роботі.

Творчі колективи міського будинку культури — ансамбль народних інструментів «Вечорниці», фольклорний жіночий ансамбль «Берегиня», гурт «Шанс» дарували майстрині і всім присутнім свої виступи.

Сподіваємося, що Ольга Задворська і надалі радуватиме нас своїми роботами, бо наповнена багатьма новими ідеями і щирим бажанням дарувати світові красу.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).