Матусівська бібліотека отримала подарунок від міжнародної неурядової громадської організації

Бібліотеки Матусівської громади отримали двотомник «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона» – наймасштабніший за авторським складом проєкт про відомих жінок в Україні. Книги надійшли від Національного демократичного інституту міжнародних відносин як благодійна допомога. Про це повідомляє пресслужба Матусвіської ОТГ.

Двотомник створено для дітей та підлітків. Книги містять історії 100 українок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу. Разом з такими вже відомими особистостями, як княгиня Ольга, Леся Українка та Соломія Крушельницька, книги розповідають і про інших жінок, чиї історії вражають, серед них фізикиня Антоніна Прихотько, біологиня Елен Спарроу, шахістки Анна та Марія Музичук, меценатка Галшка Гулевичівна, палеонтологиня Марія Павлова, лікарка Софія Окуневська і ще про десятки науковець, винахідниць, мисткинь, поеток, активісток, тощо.

Видавництво «Видавництво» залучило до співпраці понад 200 сучасних українських письменників, блогерів, журналістів та ілюстраторів, тож кожна історія написана та проілюстрована абсолютно унікально. Вражає і спектр технік, у яких виконані ілюстрації: до авторських ілюстрацій додались скульптура, мозаїка, художнє скло, витинанка, пластилін, колажі. Візитівкою видання стала можливість використання картонної обкладинки книжки як трафарету для стенселів. Використання гасел як стенселів спонукатиме дівчаток йти до поставлених цілей та боротися зі стереотипами.