Відстоюючи своє законне право на користування угіддями, мисливці району звернулись до влади

10 лютого на центральній площі міста зібрались члени громадської організації УТМР, яка налічує 400 осіб, щоб звернутися до влади зі своїми вимогами. А саме ― почути їх і допомогти вирішити конфлікт із орендарем ставка Сухий Яр, який триває ще з серпня цього року, коли було розпочато сезон полювання.

Газета вже повідомляла, що Шполянській районній громадській організації УТМР надано в користування та ведення мисливського господарства терміном до 2028 року мисливські угіддя загальною площею 72620 га. Згідно з законодавством до них належать ділянки суші та водного простору, на яких перебувають мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства. Нині майже всі ставки в оренді. І, як зазначає голова районної організації товариства мисливців і рибалок Олег Слободяник, з відкриттям полювання на пернату дичину іноді трапляються випадки непорозуміння між орендарями ставків та мисливцями УТМР, які полюють на цих водоймах. Саме такий конфлікт стався нещодавно біля водоймища Сухий Яр, що знаходиться на території Сигнаївської сільської ради і є об’єктом користування районної організації Українського товариства мисливців та рибалок (про це районний щотижневик «Шполяночка+» писав про це в №5 за 29 січня 2016 року).

Вирішити проблему за столом переговорів члени товариства прагнули ще кілька тижнів тому, коли проводили збори в своїй організації, на які запрошували голову районної державної адміністрації та представників орендованого ставка. На жаль, ніхто з них до мисливців так і не з’явився, і проблема вже вкотре зависла у повітрі.

Цього дня до членів товариства, що зібралися на центральній площі і які хотіли почути від влади шляхи вирішення проблеми, вийшов перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, який спілкувався з головою районної організації УТМР Олегом Слободяником та членами товариства. На зустріч з членами районної організації УТМР приїхали і журналісти телеканалу «Інтер».

Як далі триватиме процес вирішення цього конфлікту, газета повідомлятиме на своїх шпальтах.

Лариса БАЧИНСЬКА