Медики Шполянщини перерахували одноденну зарплату на підримку ЗСУ

Медичні працівники КНП "Лікарня імені братів М. С. і О. С. Коломійченків" Шполянської міської ради ОТГ у цьому місяці вирішили підтримати Благодійний фонд та день працювали безкоштовно. Точніше, кошти, які б заробили - перерахували на спеціальний рахунок.

Про це повідомили у соціальних мережах закладу, пише "Шполяночка+".

Свій одноденний заробіток медпрацівники перерахували на рахунок Благодійного фонду "Крила", на підтримку Збройних сил України. Загальна сума такого донату вийшла у 183 тисячі 792 гривні.

Для довідки: Таке перерахування установи не стосується. Бюджетна установа не виступає як благодійник (благодійність бюджетним установам, як відомо, заборонена), адже йдеться не про кошти установи, а про зарплату працівника — його особисті кошти. Водночас роботодавець не може відмовити працівнику: згідно зі ст. 25 Закону про оплату праці ч. 1 забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю зарплатою, крім випадків, передбачених законодавством. А заборони на вимогу працівника перерахувати його зарплату туди, куди він просить, законодавством не передбачено. І в такому разі установа виступає тільки як посередник.