Мінімальна заробітна плата має збільшуватися разом з ростом економіки країни

Підняття мінімальної заробітної плати без економічних передумов розкручує інфляцію в країні.Про це заявив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Коаліція, підіграючи електоральним запитам, уже двічі без всяких передумов піднімала мінімальну заробітну плату в країні. Економіка України не зростає, робочі місця не створюються, імпорт значно перевищує експорт, державна скарбниця порожня… Не зрозуміло, на що розраховує провладна більшість, декларуючи ще одне підвищення мінімальної заробітної плати», – наголосив він.

Івченко звернув увагу, що на сьогодні надходження до бюджету не йдуть згідно з графіком, тож, на його думку, уряд може чекати на допомоги від аграрної галузі.

«Напевне, всі заяви про зростання ВВП на 2%, а також «паперові економічні прориви» робляться для наших міжнародних партнерів, кредиторів, як, власне, і передвиборча агітація. Насправді ж в наявності грошей немає. Єдине, на що уряд може розраховувати, – це аграрна галузь, яка дає 30% ВВП. Маркетинговий рік вже почався, а продаж зерна розпочнеться в серпні. Тобто,цілком логічно, що в жовтні влада може декларувати можливість підвищення зарплат», – спрогнозував народний депутат.

Парламентар зауважив, що будь яке зростання фінансових виплат, яке не має під собою економічного підґрунтя, розкручує інфляцію.