«Мінімальну зарплату в Україні можуть підвищити в 1,5 раза вже у липні» — про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева

«Ми відпрацьовуємо сценарій збільшення мінімальної зарплати в півтора раза... Готуємо законодавчу пропозицію для того, щоб ввести це в дію з 1 липня 2016 року» — зазначив міністр.
При цьому, за словами чиновника, від розміру соціальних стандартів більше не залежатиме тарифна сітка зарплат бюджетників.

«У нас є такі показники, як мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Що це таке? Це соціальні стандарти. Ми до них прив'язали перший тарифний розряд у бюджетній сфері. Тобто якщо ми підвищуємо прожитковий мінімум, потрібно підвищувати перший тарифний розряд і всю тарифну сітку. На це потрібні сотні мільярдів гривень. В результаті для того, щоб цього не робити, ми маніпулюємо з прожитковим мінімумом — вдаємо, що він не повинен рости», — додав Рева.

Міністр підкреслив, що мінімальна зарплата повинна бути підвищена без прив'язки до прожиткового мінімуму,— повідомляє інтернет-портал «Капітал».

Останній раз мінімальна зарплата в Україні підвищувалася 1 травня і нині становить 1,45 тисячі гривень (близько 57 доларів).