Для шполян Євгена Русанова, Геннадія Бунзила, Василя Білецького та Сергія Кепші з початком воєнних дій на сході країни волонтерство стало покликанням, способом життя. Увесь свій вільний час вони присвячують громадським справам, беруть участь у різноманітних акціях, регулярно виїжджають в зону АТО до наших земляків, вивчають їхні потреби, прагнуть забезпечити усім необхідним.
З нагоди Міжнародного дня волонтера міський голова Сергій Кравченко провів зустріч з волонтерами міста. Подякувавши чоловікам за їхню діяльність, наголосив, що сьогодні ці люди є героями нашого часу, адже сприяють перемозі України, збереженню її державності. Їхня робота заслуговує на щирі слова вдячності і, насамперед, від рідних тих солдат, котрі знаходяться в зоні АТО і якими безкорисливо опікуються волонтери нашого міста.
Сергій Володимирович зазначив також, що в міській раді планується відкриття волонтерського центру, в якому можна було б організовувати зустрічі, круглі столи, вирішувати проблеми воїнів, координуючи з ними свої дії тощо.
За активну участь у розвитку волонтерського руху та їхню діяльність, направлену на підтримку воїнів АТО, волонтерам Євгену Русанову, Геннадію Бунзилу, Василю Білецькому та Сергію Кепші вручено Почесні грамоти міської ради та сувеніри.
Волонтерський центр створюється із врахуванням думки громадського активу
У форматі зустрічі за круглим столом міський голова Сергій Кравченко обговорив з волонтерами, учасниками АТО та представниками військкомату напрямки та особливості роботи майбутнього волонтерського центру при міській раді. Представники громадськості разом з очільником міста розглянули можливості для подальшої співпраці та висловили свої пропозиції щодо роботи центру. Сергій Кравченко запропонував створити волонтерський центр при міській раді як структурний підрозділ комунального господарства. Також він наголосив, що центр повинен стати своєрідним місточком оперативної допомоги для мобілізованих, демобілізованих бійців АТО, їхніх сімей та сімей загиблих військовослужбовців.
— Я запросив вас на зустріч, адже хто, як не ви, краще знає потреби й проблеми наших захисників та їхніх родин. Тому прошу вашої допомоги в координації роботи волонтерського центру, який вже незабаром з’явиться у місті. Сьогодні вкрай важливо консолідувати наші зусилля і спрямувати їх на всебічну підтримку АТОвців, — зазначив міський голова Шполи.
У ході зустрічі представники громадськості наголосили, що потреба створення такого центру у Шполі назріла вже давно. Адже військовослужбовці дійсно потребують допомоги у вирішенні широкого спектру питань: це і забезпечення необхідними речами, соціальний захист, лікування, надання правової допомоги, виділення земельних ділянок, психологічний супровід тощо. Проте особливу увагу наразі слід приділити сім’ям, члени яких перебувають у зоні АТО.
— Сьогодні ситуація на Сході дещо змінилася, у наших бійців вже немає такої потреби у продуктах харчування та одязі, яка була при перших хвилях мобілізації. Тому, на мою думку, у новоствореному центрі увагу потрібно приділити в першу чергу сім’ям бійців. Чоловік завжди думає про свою сім’ю. З часів Афганської війни, у кого були проблеми вдома, той гинув на полі бою. І тут так само, якщо військовослужбовець постійно думає і хвилюється за свою родину, то і поставлені командиром завдання він виконує гірше. Коли нормальний тил, тоді і воювати краще, — висловив свою думку районний військовий комісар Олександр Тіхонов.
Він зауважив, що сьогодні вже погоджено з лісниками, які за півціни забезпечуватимуть сім’ї воїнів АТО дровами. Наразі потрібна допомога з транспортом та пально-мастильними матеріалами. Також важливою для військовослужбовців, які пройшли війну, є психологічна допомога.
— Основні психологічні проблеми у воїнів виникають вже тут, на мирній землі. Такі люди повинні відчувати підтримку суспільства, а часто вони чують у свій бік фрази: «Ми тебе туди не посилали», «Іди звідси». Боєць походив, за «комір залив», почав нервувати, у результаті цього щось наробив. А все через те, що відчув себе тут нікому непотрібним. Тому важливо надавати допомогу з працевлаштуванням військовослужбовців, щоб вони були задіяні, — наголосив Олександр Тіхонов.
За словами заступника голови районної спілки учасників АТО Шполянського району Олега Слободяника, у першу чергу потрібно проаналізувати потреби бійців і відповідно до них надавати допомогу, щоб бюджетні кошти використовувалися раціонально.
Ганна ШВЕЦЬ та Лариса БАЧИНСЬКА.