МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВИШИВАВ РАЗОМ ЗІ ШКОЛЯРАМИ

Не так давно в Україні з’явилася чудова традиція — масово відзначати День вишиванки, який встановлено у третій четвер травня. Цього року його святкували 19 травня, зокрема, і у Шполі.

Багато шполян свідомо одягли свої вишиванки на роботу, до школи чи у гості.

Міський голова Шполи Сергій Кравченко розпочав цей свій робочий день із зустрічі зі школярами — учнями Шполянського НВК «ЗОШ №2-ліцей». Він провів урок у своєму підшефному 6-А класі на тему історії виникнення вишиванки та запропонував разом провести незвичайну акцію — вишити оберіг Шполи у вигляді великого Державного прапора України. Учнівсько-педагогічна спільнота радо підтримала таку чудову ідею та відразу ж і взялися вишивати. Перший хрестик жовтого кольору, що символізує сонце, вишив особисто Сергій Володимирович. Він розповів, як колись, у дитинстві, вчила цьому нелегкому заняттю його бабуся. Далі естафету перейняли директор школи Іван Каракаш, учні не лише 6-А, а й решти класів, зокрема, президент Ольга Скоблей із членами шкільного уряду.

— Сьогодні я пропоную вам спільно розпочати роботу із вишивання жовто-блакитного прапора. Маю надію, що всі учні вашої школи та інших шкіл Шполи так само, як і ви, вишиють бодай по-одному хрестику. І таким чином, об’єднавши наші зусилля, ми разом створимо український стяг — наш спільний оберіг Шполи, — зазначив Сергій Кравченко.

Вишивають оберіг Шполи нині по черзі колективи всіх міських шкіл, а також до процесу можуть долучитися всі, хто має бажання.

Сергій Кравченко переконаний, що ця акція демонструє важливість згуртованості, закликає шполян до єдності в спільному прагненні діяти на благо нашого міста та всієї України.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).

КОРОТКО ПРО ІСТОРІЮ СВЯТА

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже впродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього долучилася українська діаспора, а також прихильники України.