ВОЛОДИМИРА ПОТАПЕНКА ПРИВІТАЛИ З РІЧНИЦЕЮ ПЕРЕБУВАННЯ НА ПОСАДІ ГОЛОВИ ШПОЛЯНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Нинішній робочий тиждень у стінах адміністративних приміщень Шполянської райдержадміністрації та районної ради розпочався з привітань керівника району Володимира Потапенка з першою річницею праці як керівника району, якого було призначено на посаду 24 січня 2015 року. Непомітно минає час, за рік відбулося безліч подій суспільно-політичного, соціально-економічного характеру. Як місцевій владі вдається скоротити відстань від очікувань до реалізації омріяних позитивних змін, Володимир Миколайович в цей день розповів кореспонденту районної газети «Шполяночка+»:

— Називати легкими пройдені перші управлінські щаблі не можна, адже часу на освоєння і вивчення ситуації немає зовсім. Потрібно дуже оперативно реагувати на дійсні проблеми у різних галузях і напрямках життєдіяльності району, аналізувати, приймати рішення, гуртувати громадськість, бізнес, органи влади заради благих справ. Для мене, як для людини-господарника, на першому місці є питання тепла і затишку в школах, медичних закладах, забезпечення їх всіх необхідним обладнанням та методичними матеріалами.

Тому, оглянувшись на прожитий рік, відзначу, що таки багато зроблено в цьому напрямку: замінено десятки вікон на склопакети у закладах гуманітарної сфери, проведено багато ремонтних робіт. Помітною є кількість відремонтованих доріг, значно підвищена активність соціальних партнерів, які вклали колосальні суми у добробут громад. Впродовж року ми допомагали фронту, учасникам АТО і їх родинам, тісно співпрацювали із волонтерами.

У подальшому плануємо розширювати можливості для наповнення місцевих бюджетів, розбудовувати інфраструктуру населених пунктів, сприяти втіленню різних виробничих та культурно-духовних проектів тощо. Я хотів би сказати головне: показники показниками, а справжній позитивний результат — коли люди бачать його на власні очі, відчувають на своїх статках. Бо декілька років тому наш район на звітному папері начебто займав 1—3 місця, а при цьому кількість поголів’я зменшувалося, плани соціального розвитку громад були заблоковані.

Тож працюватимемо надалі на зримий результат, бажання є для цього велике.

Наталія СТОРЧАК.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.

Із планів районної влади на найближчу перспективу:

• Інвентаризація господарських дворів без законного власника на територіях сільських населених пунктів, які оголошуватимуть згідно з чинним законодавством безгоспними з наступним укладенням угод на їх оренду.

• Додатковим джерелом наповнення місцевих бюджетів розглядається 2 тис. га земель із числа незатребуваних паїв, на які укладатимуться договори оренди.

• У 2016 році планується придбати 2—3 квартири для лікарів. Кошти на ці цілі передбачать у районному та міському бюджетах, а також, можливо, що до цієї справи долучаться соціальні партнери.

• В результаті домовленостей із приватним підприємцем з іншої області, впродовж року можливий запуск нового виробництва у Шполі, в результаті чого близько трьох сотень шполян зможуть бути забезпечені роботою.

• Запуск інвестиційного проекту у Матусові, на базі колишнього цукрозаводу, де буде зведено сучасний елеватор.