Міський голова заборонив збір коштів у навчальних закладах

Серед опитаних кореспондентом «Шполяночки+» жителів Шполянської громади щодо нового розпорядження мера Сергія Кравченка про заборону зобу коштів у навчальних закладах переважає кількість прихильників цього циркуляру. Адже щомісяця із сімейного бюджету для потреб школи, в якій навчається дитина, чи в кого більше дітей, потрібно було віддавати від 70 до 100 грн. І це, не враховуючи масштабних ремонтних робіт чи придбання необхідних цінних матеріалів, подарунків до свят тощо, що виливалося у дуже пристойні суми.

На початку січня відбулась перша в новому році нарада із керівниками закладів освіти Шполянської міської ради ОТГ — директорами загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів та позашкілля, завідувачів закладів дошкільної освіти. Розглянуто питання порядку здійснення фінансово-господарської діяльності, організації харчування учнів, зміни назв, статутів, державної реєстрації закладів освіти, виготовлення штампів, печаток, вивісок, прийняття трудових книжок керівників, особових справ педагогічних працівників, урегулювання трудових відносин із працівниками та багато інших питань.

Наголошувалося окремо на прозорості та відкритості діяльності закладів освіти. Начальник відділу освіти у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму міської ради Ірина Каландирець оголосила всім керівникам освітніх закладів про те, що міський голова Сергій Кравченко у 2018 році видав чітке розпорядження, яким категорично заборонив збір готівкових коштів учасниками освітнього процесу та працівниками закладів освіти з батьків та учнів, а персональну відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів покласти на керівників закладів освіти. 

Ірина Іванівна довела до відома директорів, що крім заборони педагогічним працівникам збору коштів з батьків, забороняється розповсюдження на території закладів освіти фінансових документів благодійних фондів серед батьків здобувачів освіти. А на шкільних сайтах потрібно забезпечити створення окремого розділу «про прозорість та відкритість діяльності закладів».

Однак існує й думка, що благодійництво як явище не мусить відійти. Але воно має бути виключно добровільним. Немає нічого крамольного у тому, якщо хтось виявить бажання надати власні кошти на благо школи. А багаторічна практика часто непрозорого добровільно-примусового збору коштів з батьків з дуже різним рівнем статків має відійти в минуле. У міськраді, до речі, планують провести зустріч із батьківськими комітетами та обговорити ще ряд деталей з цього приводу, з яких виникають запитання.

Ганна ШВЕЦЬ