МІСЦЕВІ НОВИНИ

Новорічна ялинка в Шполі нинішнього року
красуватиметься посеред площі Героїв Майдану

Нещодавно працівники комунального підприємства «Благоустрій» проводили роботи з підготовки фіксуючої конструкції посеред площі Героїв Майдану в Шполі. Як повідомив «Шполяночці+» директор підприємства Микола Нарадько, нині готується платформа для встановлення на цьому місці головної міської новорічної ялинки. Тож цьогоріч лісова красуня стоятиме посеред площі — навпроти будівлі міської ради, і її буде видно з багатьох центральних вулиць. Таке рішення прийнято за пропозицією міського голови Сергія Кравченка.

У Журавці лиходії
вкрали нові сміттєві баки

Не секрет, що жителі сіл і міст України мріють про підвищення рівня життя та привабливі території. Журавчани — не виняток, тож зраділи, коли сільська рада в цьому році подбала про те, щоб наявні чотири автобусні зупинки в селі набули належного стану. Біля кожної з них за кошти сільського бюджету були встановлені залізні баки для сміття, що окультурило громадське місце. Та недовго раділи селяни таким зручностям. Нещодавно зловмисники, скориставшись сприятливим часом, коли ніхто не запримітить — очевидно, вночі, нахабно вкрали два сміттєві баки. Такий «трофей» злочинцям пригодиться, якщо не в особистому господарстві, то в отриманні грошей за недешевий метал. Неприємний осад залишився у жителів села та працівників сільської ради, адже старалися зробити корисну справу для громади, а отримали таку «подяку».

У Лозуватці знають,
як господарювати

Добре попрацювали нинішнього року у Лозуватці — вулиці всього села мають зовнішнє освітлення, на завершення цих робіт із сільського бюджету було виділено 196 тис. грн. Дороги поремонтували на суму 630 тис. грн. — теж з місцевої скарбниці. Ще 29 тис. направили на придбання нових сучасних меблів для дитсадка. Ремонт приміщення амбулаторії обійшовся сільській казні у 28 тис. грн., наведення благоустрою на те-риторії дендропарку — у 22 тис. грн.

Не забувають представники місцевого самоврядування і про школярів — на їх харчування в школі спрямували 44,6 тис. грн. Також громада має можливість використовувати кошти в рамках соціального партнерства із LNZ Group, яка сплачує їй 100 грн. з 1 га на різні соціальні потреби, а це становить 180 тис. у рік. Так, у 2016 році соцпартнерські кошти повністю ще не використані, а 64 тис. грн. з них були витрачені на вирішення господарських питань у школі, амбулаторії, будинку культури — зокрема, за 30 тис. грн. придбали сценічні костюми для аматорів.

Про це повідомив сільський голова Станіслав Бойко.

Ганна ШВЕЦЬ.