Міжнародний день птахів веде свій відлік ще з 1906 року. Саме тоді з ініціативи ООН було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. З 1905 року Українське товариство охорони птахів проводить акції «Птах року».
Щороку в Україні оголошується роком певного птаха. У 2020 році пташиним символом стала горлиця.
Ця акція проводиться з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їхніх природних біотопів. Чисельність птахів цього виду зменшується, тому деякі види горлиць занесені до Червоної книги.
Учні 2-Б класу (класний керівник А.А. Павленко та вихователь ГПД Н.С. Задорожня) взяли активну участь у проведенні Всеукраїнської акції «Птах року 2020 – горлиця звичайна». Це був свого роду проєкт, де учні змогли проявити себе, показати свої здібності.
Тиждень «Птах року» націлив дітей на творчу роботу. Цікавим фактом було те, що діти під час прогулянки впізнали горлиць звичайних і вирішили розмістити у фейсбуці інформацію та фотографію цих птахів. А створений буклет був насичений різноманітним матеріалом, в якому можна дізнатися про види горлиць, дидактичні ігри.
Цей проєкт включав у себе поетичні доробки: вірші про горлиць, скоромовки, прислів’я « Народ скаже – як зав’яже», оповідання «Як Михайлик заприятелював з горлицею», екоказку «Приклад для людей», діалог «Розмова голуба й горлиці», гра «Далі, далі, далі», гра «На пташиному базарі», конкурс художників «Намалюй пташку за описом», фізкультхвилинка «Птахи», кросворд.
Працювала художня майстерня «Розфарбуй пташку», конкурс художників «Намалюй пташку за описом», виготовлення горлиць у стилі орігамі, аплікації зі рваного паперу, об’ємні аплікації, робота з природним матеріалом, виготовлення плакатів «Земля – мій рідний дім», «Птахи миру», «За екологію довкілля і душі» та колаж «Різноманітність горлиць».
А з давніх-давен саме голуб вважався символом чистоти, невинності та миру. Тому головна цінність кожної країни – це мир. Відео «Мир потрібен усім» закликає усіх берегти мир на всій планеті.