Модернізація підприємства дає свої перші позитивні результати

ВСТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ ЛІНІЇ ―
ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ ХЛІБНИХ ВИРОБІВ

Новий 2016 рік Шполянський хлібозавод розпочав з новим настроєм і в новому ритмі. Ще наприкінці 2015 року в його головному цеху встановлено нову лінію, яка складається із новітнього турецького обладнання і в яку вкладено близько 1,5 млн. грн. інвестицій. За короткий термін і технологи цеху, і робітники, яким довірили роботу на цій лінії, вивчивши всі виробничі тонкощі, вже освоїли основні процеси на ній.

― Прагнучи якнайкраще задовольнити попит наших постійних споживачів, горизонти яких розширюються, ми шукаємо шляхи із вдосконалення якості хлібобулочної продукції. Встановлення нової лінії якраз і дає можливість поліпшити її, ― зазначає головний технолог Шполянського хлібозаводу Роман Вікторович Піскорський. ― Наша продукція виготовляється з натуральної сировини, без додавання хімічних поліпшувачів та консервантів. Технологічні процеси, якість готової продукції постійно контролюються технологічною службою підприємства.

При виготовленні хлібобулочних виробів на новій лінії, до якої входять тістороздільна машина, обладнання для округлення та розстоюваня тістових заготовок, батоноформувальна машина, якість продукції поліпшується.

Роман Вікторович зазначає, що кожна механічна установка нової лінії на певному етапі відіграє свою, дуже важливу роль у виробничому процесі. Наприклад, внаслідок механічної дії на тісто при його розділенні на шматки і наступному округлюванні частково руйнуються окремі ланки клейковини. В процесі ж розстоювання тіста, яке тепер забезпечується на новому обладнанні, зруйновані ланки його структури частково відновлюються, внаслідок чого поліпшуються структурно-механічні властивості тіста.

                                                                               Роботу нової лінії контролює головний

                                                                               технолог заводу Роман ПІСКОРСЬКИЙ.

Прагнучи задовольнити смаки найвибагливіших споживачів,більшість із яких віддає перевагу лише свіжій хлібобулочній продукції, тобто ще «гарячій», тепер на заводі організовують роботу так, щоб між випіканням та відвантаженням продукції і її потраплянням на прилавки магазину був щонайменший проміжок часу.

Більшості шполянам стали до смаку і традиційні, і нові види такої продукції заводу.

― Я завжди купую хліб «Дарницький» Шполянського хлібозаводу, він і за ціною найнижчий, і за якістю найкращий з-поміж інших видів хліба, ― поділився в магазині, куди щойно завезли свіжу хлібну продукцію, пенсіонер зі Шполи Степан Михайлович ― Знаю, що сюди привозять лише свіжий хліб, бо це наш місцевий виробник. А ще мені дуже подобається батон «Цибулевий», але, на жаль, я не завжди можу застати його в магазині, бо його одразу ж розкуповують.

Як зазначив Роман Піскорський, батон «Цибулевий», як і рогалик «Чиполіно», ― нова продукція заводу. Шполянські пекарі за власними технологіями першими почали виробляти їх ще з осені минулого року. Таким видом продукції завод може задовольнити потреби замовника у будь-якій кількості, якщо такі замовлення магазини збільшуватимуть.

У планах ― виробництво нових видів хлібобулочних виробів, серед яких багет з овочами, над складом начинки якого нині працює технологічна служба підприємства, встановлення лінії з виробництва пряників та вівсяного печива, яка дасть змогу створити 20—25 нових робочих місць.

 ― Ми постійно шукаємо нові підходи щодо підвищення якості нашої продукції, аби поміж багатьох пропозицій на ринку споживач обирав саме наші вироби, ― каже Роман Вікторович.

А підтвердженням тому, що багато споживачів Черкащини віддають перевагу хлібобулочній продукції саме нашого заводу, є постійне 

 Машиніст тістоподільних машин

Ірина МИШАЛОВА.                                            розширення торговельної мережі її реалізації.

ПЕРЕХІД НА АЛЬТЕРНАТИВНЕ ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ
ДОЗВОЛИТЬ ЗЕКОНОМИТИ 1 МЛН. ГРН. НА РІК

З нового року керівництво підприємства вирішило перейти ще й на альтернативне і екологічно чисте паливо, не відмовляючись повністю і від газового опалення, на якому працюють дві ротаційні печі.

― Проведені економічні розрахунки ще раз підтвердили правильність такого рішення, ― зазначає директор Шполянського хлібозаводу Ігор Матіка. ― За використання газу для виробництва разом із його транспортуванням раніше підприємству доводилося платити по 12 грн. за 1 куб. м. Переобладнання трьох печей на опалення пелетами дозволить нам зекономити близько 1 млн. грн. на рік, а це суттєва економія для нашого заводу. Щодоби ми витрачаємо близько 240 кг пелет, які закуповуємо у СТОВ «Агрофірма «Вись» (с. Матусів), з яким укладено договір.

В переході на новий вид енергії є й інші переваги. Пічні установки, що працюють на пелетах, не вимагають такого обслуговування, як газові, і прості у користуванні. Пекар, який слідкує за температурним режимом своєї печі, може сам регулювати його, ― додає Ігор Іванович.

                                                                      Робота печі контролюється автоматично.

                                                                      Завантажені у спеціальний

                                                                      резервуар пелети висипаються у піч

                                                                      відповідно до встановленої програми.

                                                                      Пекар IV розряду Сергій ВОЛОШИН

                                                                      завантажує пелети в резервуар.

Словом, модернізація, до якої прагнули на Шполянському хлібозаводі, розпочалась і вже дає свої перші позитивні результати, ― переконані виробничники.

Завдяки новітньому обладнанню, щойно встановленому на Шполянському хлібозаводі, досконалим технологіям, спеціальним рецептурам та професійній команді, підприємство завойовує гідне конкурентоспроможне місце на ринку, а його продукція ― попит серед покупців.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).