Могили із масовими захороненнями жертв фашизму у Довжику будуть приведені у належний стан

Не минуло й декілька днів після виходу публікації в «Шполяночці+», в котрій йдеться про занедбані моги­ли, де покояться розстріляні в роки Другої світової війни фашистськими окупантами наші земляки, — як у чи­тальному залі центральної районної бібліотеки організували засідання круглого столу щодо організації робіт з упорядкування могил та прилеглої території. Ініціатором зібрання став голова Шполянської рай- держадміністрації Володи­мир Потапенко, який вирішив заслухати пропозиції з боку громади та представників відповідальних структур­них підрозділів райдержадміністрації. Також в засіданні взяли участь заступник го­лови райдержадміністрації Ольга Шпиця, голова районної ради ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт, заступник міського голови Віталій Плетінь, секретар районної організації ВО «Черкащани» Сергій Струк, жителі Шполи, які розповіли про існування могил: Мико­ла Косенко, брати Анатолій та Олександр Хабленки, го­лова районної організації єврейської громади Олек­сандра Плахотнік.
— Старожилами, пред­ставниками єврейської гро­мади та ветеранським акти­вом ця тема порушувалась неодноразово, — розповіла присутніми Олександра Плахотнік, яка оприлюднила список осіб захоронених в тому місці, складений зі слів очевидців.
За підсумками засідання Володимир Потапенко дору­чив в. о. начальника відділу Держгеокадастру в Шполян- ському районі Сергію Зай- цю та заступнику міського голови Віталію Плетіню виз­начити приналежність земельної ділянки, працівникам архівного відділу та відділу культури і туризму райдержадміністрації зібрати історичні дані про захо­ронених в лісі, закликав усіх небайдужих жителів району посприяти у впорядкуванні та облаштуванню цього місця в належний санітарний стан. Роботи розпочнуться най­ближчим часом.
Наталія СТОРЧАК
(фото автора).