Молодий учитель початкових класів

Вчитель початкових класів зазвичай асоціюється з жіночою професією. Рідко можна зустріти чоловіка, який за покликанням обрав для себе такий незвичайний трудовий шлях. Але в Шполянському районі найменших учнів школи навчають і виховують аж двоє молодих вчителів — у Ярославківському НВК та у Лип’янській ЗОШ.

Вже третій рік по закінченні Корсунь-Шевченківського педагогічного училища Вадим Валентинович Ковіта працює за спеціальністю — вчителем початкових класів з додатково кваліфікацією «інформатика» у Лип’янській ЗОШ. Далеко не всі його одногрупники працюють нині в школі, багатьох доля звела зовсім з іншими видами заробітків. А він не змінив своїх намірів стати справжнім педагогом. На роботу добирається щодня попутнім транспортом, адже проживає у рідному Лебедині. Та ці обставини не засмучують молодого педагога, бо ж поспішає до своїх улюблених учнів, які відповідають йому взаємною любов’ю і повагою. У їхньому класі немов у домашній обстановці — діти обіймають свого наставника, який обдаровує їх турботою, увагою, а головне — формує їх рівень знань, професійно розкриває перед ними світ науки, культури, мистецтва, духовних цінностей. На перервах у класі тривають жваві перегони з шахових поєдинків:

— Змалечку потрібно в дитині розвивати уміння мислити, прораховувати позиції, думати логічно, — пояснює Вадим Валентинович. — А ще ми ведемо постійно бесіди про роботу з персональним комп’ютером, як правильно користуватися всесвітньою віртуальною мережею, як збирати корисну інформацію, не відволікаючись на непотрібну. Намагаюся реалізовувати всі нововведення, пропоновані методичним кабінетом відділу освіти. Сільські ж діти не гірші міських, вони розумні, допитливі, добрі і сумлінні.

У школі колеги молодого вчителя поважають, доручають вести музичний супровід на різних заходах, підтримують у роботі. Попри те, що він успішно розпочав кар’єру вчителя, на цьому зупинятися не збирається — мріє у майбутньому здобути і вищу освіту та внести вагомий вклад у розвиток сучасної української освіти. За такими ж і є майбутнє нашої держави!

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).