Морозний травень вбив врожай горіхів і черешні

Збитки від негоди

         Після травневих заморозків, які захопили усю Україну, аграрники підраховують збитки.

         На Шполянщині хвиля п’ятиградусних приморозків 9-10 травня залишила почорнілими городи пересічних жителів. Масово померзли горіхи, картопля, вишні, виноград, полуниця, висаджена розсада помідорів. Навіть маленькі відростки, які щойно виткнулися із землі, почорніли. Але якщо картопля здатна ще пустити пагони, щоб не пересаджувати, то урожаю абрикос, черешні, винограду вже, певно, в цьому році не буде.

       Український гідрометцентр прогнозує можливу втрату 30% урожаю плодових через різке зниження температури в Україні. Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

     - Найбільш несприятливі погодні умови для плодових. Цього року раннє масове цвітіння абрикоса, ранніх сортів вишень, груш, почалося практично по всій території України і інтенсивні заморозки, зниження температури до -1 -4 пошкодили плодові. Втрати складуть 30% — однозначно. Плодові, квітучі, найбільше постраждають в західних і північних областях, — повідомила Адаменко.

       За її словами, озимим культурам нічого не загрожує, навпаки, опади поповнили запаси вологи. Зі значною ймовірністю можна говорити, що урожай озимих культур буде хорошим. Вона зазначила, що можливі деякі пошкодження в ранніх ярих зернових, але вони не будуть значними, враховуючи стійкість цих культур до заморозків.

        Що стосується ранніх посівів соняшнику, кукурудзи, їх посіяли мало, сходжень ще немає, пошкоджень також не буде.

«Інтерфакс-Україна»