Як ми заварюємо чай? Беремо в руку чайник, розуміємо, що з минулого кип’ятіння там залишилося води якраз на дві чашки і ставимо його на плиту. Ми щось чули про те, що лікарі не рекомендують пити воду, яку варили кілька разів, але нам ніхто не пояснював, що в цьому поганого. Тому і кип’ятимо одну і ту ж воду двічі, а то й тричі. Але піддавати воду з-під крана повторному кип’ятінню — досить необачне рішення. І ось чому.
Які шкідливі речовини містяться
у водопровідній та бутильованій воді?
Будь-яка водопровідна вода містить масу не дуже корисних речовин (хлор, солі кальцію і магнію, мінерали, суспензії заліза і навіть миш’як). Скажемо більше — рівень мінералізації підземних вод з кожним роком збільшується. Безліч хімічних підприємств, заводів та інших виробничих компаній зливають всі відходи виробництва у воду без зайвих комплексів. Тому якість води в бюветах також далека від ідеалу. Не завжди проблема вирішується покупкою бутильованої води. Згідно з нашим законодавством, бутильована вода не регламентується, а це означає, що в пляшках можна продавати звичайну воду з-під крана.
Що відбувається з водою в чайнику
при кип’ятінні?
Коли ви кип’ятите в чайнику воду з домішками різних мінералів і солей, її хімічний склад змінюється. Частина шкідливих речовин випаровується, і потрапляє у ваші легені разом з парою. А та частина, що залишається у воді, проникає у ваш організм разом з гарячим напоєм. Ви давно не заглядали всередину чайника? Накип на його стінках — це ті самі солі, які випадають в осад при кип’ятінні. При першому кип’ятінні води ви вбиваєте в ній мікробів. Але чим частіше ви кип’ятите воду знову і знову, тим більш забрудненою вона стає.
Які речовини можуть потрапляти у воду
при повторному кип’ятінні?
Ми вже сказали про накип у чайнику. Потрапляючи у ваш чай, ці солі накопичуються в організмі і стають причинами таких захворювань як артрит, остеохондроз, жовчнокам’яна хвороба і т. д. А які ще хімічні речовини ви споживаєте, коли повторно кип’ятите воду?
Миш’як
Миш’як додають у водопровідну воду для знищення мікробів. У малих кількостях він не небезпечний. Але накопичуючись у накипу вашого чайника, він роками потрапляє в організм з чаєм, і сприяє розвитку периферичних нейропатій, шлунково-кишкових розладів, порушень у роботі нирок, серцево-судинних захворювань і навіть раку. ВООЗ говорить прямо: «Найбільший ризик, пов’язаний з використанням водопровідної води, виходить від миш’яку».
Нітрати
У зв’язку з розвитком хімічного виробництва, нітратів у навколишній нас природі стає все більше і більше. Коли ви нагріваєте ці речовини в киплячій воді, нітрати перетворюються на нітрозаміни — канцерогенні сполуки азоту. Лейкемія, рак товстої кишки, рак стравоходу, проблеми з яєчниками і сечовим міхуром — ось лише деякі наслідки постійного вживання нітрозамінів.
Залізо
Розчинене у воді залізо, а в народі іржа, — важкий метал, з’єднання якого мають загальнотоксичну дію, порушення функції печінки (цироз печінки), хвороби кровоносної системи. Отруйні дрібні частинки заліза у водопровідній воді займають шосте місце серед найбільш частих причин отруєння у дітей до п’яти років. Ви все ще хочете кип’ятити воду двічі?
Бережіть себе і будьте здорові!
ДЖЕРЕЛО: cikavosti.comЛюдвіг